10 +  Письмо редактору

Вежа Кызылкуле (Kizilkule) опис, фото – Туреччина: Аланія


башня кызылкуле
Фото: Вежа Кызылкуле

Фото і опис

Завоювавши Аланію в 1226 році після п’ятирічної облоги, сельджукский султан Алладін Кейкубат побудував Кызылкуле – сторожову вежу для захисту гавані міста. Кызылкуле в перекладі з турецького означає Червона вежа. Вежа дістала свою назву завдяки своєму виразному червоному кольору цеглини, вживаному в її будівництві. Ця вежа є головною пам’яткою напрочуд красивого турецького міста Аланія. Вона розташована в порту міста. Вежа є символом Аланії і навіть зображена на прапорі міста.

Стіни цієї візантійської фортеці мають протяжність близько восьми кілометрів. Вежа має восьмикутну форму. Діаметр біля її основи складає двадцять дев’ять метрів, а висота від козирків між бійницями до загороджувальної лінії досягає тридцяти трьох метрів. Вона вражає своєю потужністю досі.

Будівництво було закінчене в 1226 році, а на зведення кріпосних стін знадобилося ще більше дванадцяти років. Спеціально для спорудження цієї вежі був запрошений Эбу Али Реха эль-Кеттани – архітектор з Алеппо, що є автором Синопской фортеці. Ім’я майстра-будівельника і архітектора вежі вказане у вибитому на північній стороні вежі написі. На протилежній – південній стороні вежі в написі їх семи рядків вибито звернення-панегірик до султана Алладіна Кейкубату, в якому він вихваляється як мудрий владика, правитель усіх правителів, захисник справедливості, султан суші і двох морів, покровитель мусульман.

  Иотапе (Aytap) опис, фото - Туреччина: Аланія


У вежі могли розміститися до двох тисяч чоловік. У ній є п’ять поверхів, якщо не рахувати верхніх виступів над бійницями. Ці Бійниці розплоджені по усій поверхні вежі. Як і спостережливі вікна, вони прикриті спереду і призначалися для виливання окропу і гарячої смоли на супротивника.

Однією з архітектурних особливостей Червоної вежі є те, що світло, яке поступає згори вежі доходить до найпершого поверху.

Потрапити в Кызылкуле можна із західного фасаду, який впритул примикає до кріпосних стін, через вузькі непомітні, але високі ворота, що мають форму коридору. Велика підземна водойма в центрі сполучена з верхньою частиною водовідвідного каналу.

Впродовж декількох віків вежа Кызылкуле надійно охороняла порт від всіляких нападів з боку моря. Ця споруда побудована настільки якісно, що вона і на сьогоднішній момент є одним з кращих прикладів середньовічної військової архітектури. Роботи по відновленню вежі проводилися в 1950-і роки. А ось відкрили її для відвідувачів лише в 1979 році. Щорічно її відвідує дуже велика кількість туристів з усіх куточків земної кулі.

  Могила Аскебе Турбеси (Akbese Sultan Mescidi) опис, фото - Туреччина: Аланія


Піднятися на самий верх туристи можуть по кам’яних східцях, яких усього тут вісімдесят п’ять. По центру вежі знаходиться резервуар. Над зубчастими стінами вежі вивішений турецький прапор, в іншому як на більшості турецьких вежах. На першому поверсі Кызылкуле в 1979 році був відкритий Етнографічний музей.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap