10 +  Письмо редактору

Гірський масив Демерджи опис, фото – Крим: Алушта


горный массив демерджи
Фото: Гірський масив Демерджи

Фото і опис

Гірський масив Демерджи – одна з перлин Кримського півострова, неповторний і загадковий гірський масив, розташований в 10 км від міста Алушта, в районі села Променисте, звідки і починається сходження на таємничу гору.

Назва гірського масиву Демерджи в перекладі з кримсько-татарського означає “коваль”. Про горе існує немало легенд, одна з яких розповідає про коваля, що кував на вершині гори зброю для завойовників, і дівчину, що просила коваля загасити ковальський горн, пожаліти тих, хто загине від цієї зброї. За легендою, безневинна дівчина гине і гора, не витримавши такого злочину, поглинула усе у своїй глибині. Під впливом сильних вітрів з гірського масиву відділяються невеликі шматки породи. Ударяючись при падінні, вони народжують звуки, що нагадують удари коваля, який кував зброю.

Основні вершини гори – Південна Демерджи і Північна Демерджи. Їх висота складає 1249 і 1356 м над рівнем моря, відповідно. На схилах Південної Демерджи можна побачити химерні кам’яні статуї. Це місце називають “Долиною привидів”.

  Кутузівський фонтан опис, фото - Крим: Алушта


З вершини Південної Демерджи відкривається приголомшлива панорама околиць : на сході видно ланцюг Судакских гір, на південному заході – великий Алуштинский амфітеатр з гірськими масивами Бабуган і Чатир-Даг, що оточують його, вдалині розстилаються безкрайні простори Чорного моря.

Неподалік знаходиться дерево з незвичайною назвою “Горіх Юрія Никулина”. Саме тут знімали сцену падіння з дерева на зйомках відомого фільму “Кавказька полонянка”. У Долині привидів зберігся камінь, на якому Н. Варлей танцювала під пісню “Десь на білому світі”. Цей камінь має досить чималі розміри – його висота близько 2 м.

Гора Демерджи є однією з найкрасивіших гір в Криму. Своєю незвичайною красою вона притягає туристів зі всього світу.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap