10 +  Письмо редактору

Та-Кали (Ta’ Qali) опис, фото – Мальта: Аттард


та-кали
Фото: Та-Кали

Фото і опис

Дорога з Рабату в Мосту проходить через декілька мальтійських сіл. Часто туристи просять водія зупинити біля селенію Та-Кали, знаменитого тим, що на його території розташовані національний стадіон, природний парк, Музей авіації і ремісничі квартали.

В принципі, найбільший інтерес представляють саме ремісничі майстерні, які знаходяться в колишніх військових ангарах – сірих і непривабливих. Проте це краще місце на усьому острові для покупок національних сувенірів і для спостереження за тим, як ці незвичайні дрібниці створюються. У склодувних майстернях, які з’явилися тут раніше інших, прямо на очах у здивованих глядачів з’являються фігурки з кольорового скла, посуд, прикраси. У гончарних майстернях виготовляють копії знаменитих Мальтійської Венери і Товстої леді – старовинних артефактів, які зберігаються в Археологічному музеї Валлетти. У сусідніх ангарах плетуть ажурне мереживо і створюють дрібниці із золота і срібла. Є тут і майстерні по обробці мальтійського мармуру.

Ангара, де зараз розташовуються ремісничі цехи, раніше входила до складу авіакомплексу, який активно використовувався під час другої світової війни. Тут розміщувалися британські літаки, що захищали Мальту з повітря. Після закінчення війни авіабазу відремонтували в надії використати її для випробувань нових літальних апаратів, але в 50-х роках минулого століття англійці виїхали з Та-Кали. Влада Мальти перетворила військову базу під ремісничі майстерні. У одному з ангарів можна знайти Авіаційний музей. Прилегла до містечка територія перетворена на природний парк, де ростуть рідкісні рослини.

  Музей авіації в Та-Кали (Malta Aviation Museum) опис, фото - Мальта: Аттард© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap