10 +  Письмо редактору

Площа Балтійської слави опис, фото – Росія – Прибалтика: Балтійськ


площадь балтийской славы
Фото: Площа Балтійської слави

Фото і опис

Площа Балтійської слави розташовується в південній частині найзахіднішого міста Росії – Балтійська, на березі моря. Будівництво площі закінчилося в 1975 р. Раніше на цьому місці знаходився міський район, що піддався найбільшому руйнуванню під час боїв за Пиллау. Суцільні руїни розібрали, територію вирівняли. Площа має форму прямокутника.

Оскільки головним призначенням площі було проведення масових заходів, то велика її частина – північна – була викладена величезними бетонними плитами, а в південній частині влаштовані глядацькі трибуни. Західна сторона площі плавно переходить в сквер з рядом пам’ятних знаків. Головний вхід знаходиться на сході і його охороняють дві скульптури – матроси і солдат. Трохи далі на бетонних стелах можна побачити рельєфні зображення двох орденів Червоного Прапора.

У східній частині Балтійської слави в 1973 р. відбулося відкриття пам’ятника “Торпедний катер”, який присвячений подвигу моряків Першої Червонопрапорної бригади торпедних катерів. На величезному бетонному п’єдесталі стоїть бойовий катер типу “Комсомолець” 1944 р., бортовий номер 36. По обом сторонам від катера знаходяться корабельні знаряддя типу Б – 132, які були зняті з ескадрених міноносців “Стійкий” і “Славний”. У 2007 р. пам’ятника “Торпедний катер” набув статус важливого об’єкту культурної спадщини місцевого значення.

  Фортеця Пиллау опис, фото - Росія - Прибалтика: Балтійськ


У сквері біля пам’ятника в травні 1977 р. були урочисто відкриті пам’ятні знаки, присвячені десантникам Балтики і морякам охорони водного району. У південній частині сквера встановлена стела з написом “Слава героїчним воїнам – морякам охорони водного району”, емблема охорони водного району і Андріївський прапор, а в північній – металевий обеліск. На площині обеліска також є напис, який свідчить : “Десантникам Балтики – героям Великої Вітчизняної війни від моряків-десантників ДКБФ 09.05.1977 г”.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap