10 +  Письмо редактору

Білорусь


Білорусь

Історія створення цієї дивовижної держави в СНД тягнеться ще з шостого століття, коли слов’яни, балти і інші племена почали помалу освоювати нинішні території Східної Європи. Жителям цієї країни довелося упродовж усієї своєї історії боротися за незалежність, про що свідчать численні старовинні замки князів, напівзруйновані форти і чудової краси храми. Проте після багаторічної участі в СРСР, в 1994 році Білорусь нарешті стала незалежною республікою з власною конституцією. Цікавий той факт, що з початку основи республіки президентом країни було вибрано Олександра Лукашенко, який досі займає цей пост, усупереч невизнанню Європейського Союзу і США.

Білорусь на карті світу

Республіка Білорусь розташувалася на сході Європи, і займає досить великі території площею близько 208 квадратних кілометрів.

Білорусь – подивитися збільшену карту

 

Столиця держави називається Мінськом, який знаходиться в списку найбільших міст країни, разом з Гомелем, Гродно, Вітебськом і іншими.

Серед сусідів Білорусі можна перерахувати північно-східну Росію, Польщу із заходу, південні кордони з Україною і північно-західні зв’язки з прибалтійськими країнами, Латвією і Литвою.

  Belavia перейшла на літній розклад: рейсів з Мінська стало більше


map belarus, беларусь карта
Рельєф білоруських територій відрізняється рівнинною місцевістю, яка зберегла величезну кількість слідів старовинної льодовикової діяльності. Окрім рівнин тут також можна зустріти морені гряди, які простягнулися на північному заході, і болотисті низини, які, як правило, ховаються в місцевих лісах.

Найвищою точкою Білорусі є Білоруська гряда, що піднімається на 345 метрів над рівнем моря.

Морських володінь, як і виходу до моря, країна не має, але запасів прісної води тут предостатньо. Повноводні річки і глибокі озера є її величезними водними ресурсами. Серед річок варто згадати Дніпро, Німан, Західний Буг і Західну Двіну. Багато озер країни служать її водосховищами природного походження, а загальна кількість озер налічує більше 10 тисяч представників. Головними вважаються озера Нарочь, Дрисвяты, Освейское.

Із-за географічної близькості Білорусі з Україною, де в 1986 році сталася аварія на Чорнобильській АЕС, прилеглі білоруські землі потрапили під вплив радіоактивного зараження, тому в наші дні близько чверті усіх її територій знаходиться в зоні карантину.

Державний прапор Білорусі

Національний прапор цієї країни виглядає досить мальовничо. Він складається з двох контрастних горизонтальних смуг червоного і зеленого насичених кольорів. Верхня червона смуга є удвічі більшою, ніж зелена, а на додаток до цієї колірної гамми по лівому краю є вертикальна смуга білого кольору із зображенням традиційного орнаменту червоного кольору, який займає дев’яту частину усієї довжини полотна.

  У Коссовском палаці відкрили експозицію для відвідувачів


флаг беларуси - belarus-flag
Червоний колір в даному випадку символізує боротьбу білоруського народу проти хрестоносців, а зелений втілює краси місцевої природи з її буйними лісами і полями, а також загальну надію на світле майбутнє. Смуга національного орнаменту країни передає в собі усе багатство білоруської душі, єдність народу і старовинні культурні особливості.

Вважається, що Білорусь є єдиною державою серед колишніх учасників СРСР, яке залишило зовнішній вигляд прапора ще з тих часів. Було прийнято залишити такий же прапор, виключивши з нього символіку Радянського Союзу.

Кліматичні особливості республіки

На території Білорусі править помірно континентальний клімат, із-за якого тут завжди спостерігається прохолодне вологе літо і досить тепла зима.

Літні температури повітря коливаються в межах 18-24 градусів тепла, а взимку середні січневі температури складають 5-8 градусів морозу.

Деякі території країни відрізняються надмірною прохолодою, коли стовпці термометрів не піднімаються вище за нуль впродовж 4 місяців.

Середньорічна кількість випавших опадів у Білорусі складає близько 700 міліметрів. Найбільш дощовитим вважається період часу з квітня по жовтень, а взимку уся територія країни покривається пухнастим білосніжним покривом.

  Безвізовий режим для іноземців хочуть збільшити до 10 днів


Що стосується подорожей по території країни, то робити це можна круглий рік. Залежить усе від ваших персональних переваг. Влітку в липні і серпні тут можна навіть в 70-80 погуляти по лісах, познайомитися з легендарними болотами, поласувати місцевими апетитними ягідками або побувати на одному з мальовничих озер. А взимку вас чекають захоплюючі екскурсії, традиційна кухня, зимові види спорту і просто гарний настрій завдяки гостинності місцевого населення.

Флора і фауна Білорусі

Просто неможливо не згадати про місцеві лісові масиви, які покривають третину територій усієї країни. Ароматні сосни, кедри, ялинки і інші вічнозелені дерева мирно співіснують з десятком різновидів листяних дерев і переплітаються з самими різними кущами. П’ята частина Білорусі зайнята безкрайніми полями і лугами.

Серед тварин тут можна побачити диких кабанів, оленів і безліч зайців. Вовки, лисиці і інші хижі тварини також прекрасно себе почувають на цій місцевості, але найбільше тут проживає птахів. Орнітологи налічують понад триста різновидів пернатих. Серед них виділяються витончені лелеки і журавлі, яких можна зустріти в районах болотистої місцевості. Дикі тварини, як правило, проживають недалеко від мальовничих озер країни, в яких також водяться сотні видів риб. Саме тому риболовля як вид відпочинку і розваг тут дуже розвинена.

  З 1 червня беларусы можуть розраховуватися з Belavia тільки в рублях


Понад сто видів птахів, тваринних і земноводних відносяться до списку тих, що вимирають, тому жителі країни всіляко намагаються зберегти свої природні багатства, створюючи природні заповідні зони. Найпопулярнішою серед туристів і найцікавішою вважається Біловезька пуща, де росте декілька реліктових рослин і проживає зубр.

Що там подивитися?

Ця квітуча країна здатна здивувати будь-кого одній тільки своєю природою, але і культурних пам’яток тут немало.

Туристи приїжджають сюди, щоб насолодитися чистотою Браславских озер і красивими пейзажами. Білоруські курортні зони зосереджені навколо таких озер, як Мінське море і Нарочь, що займають колосальні території.

Гірськолижні курорти також непогано розвинені, але відсутність гірських масивів не дозволяє забезпечити високі екстремальні спуски, тому сюди особливо люблять приїжджати з дітьми або просто в юності.

Сама Білорусь і її міста відрізняються чистими затишними вуличками з доглянутими будівлями і старовинними архітектурними творами. Особливою популярністю користуються легендарні графські садиби і мальовничі монастирі – Костьол святого Сімеона і святої Олени і Несвижский замок.

Напевно вам буде що подивитися в цій чистій і красивій країні.

  Відпочинок на Браславских озерах


Хорошої поїздки!

І поверніться на головну сторінку.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap