10 +  Письмо редактору

Севілья


На дворі 29 грудня і тільки святкові прикраси Севільї нагадують про те, що скоро Новий Рік. Ну і люди, що ще співають на вулиці : “Navidad, Navidad, hoy es Navidad, es un día de alegría y felicidad”!

Ми гуляємо по вулицях Севільї в осінніх курточках і сонячних окулярах і не перестаємо блаженствувати під променями зимового іспанського сонця
2.

Насправді, я дуже люблю прохолоду і влітку вважаю за краще відпочивати на півночі. Але чого мені дійсно бракує – це блакитного неба і сонця. І того і іншого в Андалусии удосталь:)
3.

Якщо ви любите арабські мотиви, то вам теж необхідно відвідати цей дивовижний іспанський регіон, вони тут на кожному кроці
4.

5.

Огляд будь-якого міста розпочинається з головних пам’яток і Севілья в цьому плані не стала виключенням. Повільно блукаючи по вуличках, ми відправилися до Кафедрального Собору, який виявився найбільшим в Іспанії. Та що вже, він виявився третім за величиною католицьким собором у світі.
6.

Екстер’єр собору звичайно ж вражає!
7.

Черга на вхід теж:))) Але насправді рухається вона досить швидко.
8.

Собор почали перебудовувати в 1401 році з мечеті, що залишилася тут від попередніх хазяїв міста. Від древньої мечеті залишився тільки Апельсиновий двір і Ворота відпущення гріхів. Мінарет в 1568 році перебудували в п’ятиярусну вежу – так з’явилася знаменита Хиральда
9.

Хиральда – це дзвіниця Кафедрального собору, яка стала одним з символів Севільї. Назва Хиральда виникла в XVI ст., коли на даху була встановлена фігура ангела заввишки 4 метри, відоміша як “Эль Хиральдильо”. Зараз копія цього ангела стоїть при вході в собор (см. фото 8).

10.

На дзвіницю можна підійнятися і ми, безумовно, не змогли відмовити собі в цьому задоволенні
11.

  Місто Кито і його герої


Тільки з висоти починаєш розуміти, який же насправді величезний собор!
12.

За формою собор нагадує хрест, але для того, щоб його побачити потрібно піднятися ще вище. Вертоліт або новомодна іграшка усіх топових блогерів з камерою вам в допомогу. У мене небыло ні того, ні іншого, тому ось шматочок хреста.
13.

Ще з Хиральды видно знаменита арена Севільї! І вже тоді вона уразила мене своїми розмірами. Як дивно, правда, Севілья не Мадрид і не Барселона, але усе найбільше і значиміше для Іспанії розташовано саме тут.
14.

Внутрішнє убрання собору мене не уразило. Ні, він безумовно красивий і його масштаби вражають, але…
15.

За великим рахунком, в черзі ми стояли тільки заради того, що б піднятися на Хиральду і побачити могилу Христофора Колумба… хоча чи Христофора. Там така заплутана історія з його останками, що можливо в цій труні покоїться його син Диего. Але монумент все ж Колумбу старшому. По одній з теорій, труну мореплавця несуть на своїх плечах 4 королі Навари, Кастілії, Арагона і Леона.
16.

Ще в соборі проходить виставка церковних прикрас.
17.

На дзвіницю піднялися, на золото – діаманти подивилися, можна і далі рухатися
18.

А куди рухатися? Звичайно ж на Площу Іспанії!
19.

Дивлячись на неї здається, що це ще один “подарунок” залишений маврами. Але ні, це диво було побудоване в 1929 році в неомавританському стилі напередодні якоїсь там виставки. Але, попри те, що це новострой, враження робить незгладиме!
20.

Як тільки я побачила мої кохані азулежу в такій кількості, я була приречена закохатися в це місце
21.

22.

Навколо площі організований невеликий канал, по якому можна покататися на човнику. Ну куди ж ми без човників те? Нікуди:)
23.

  Внутрішній двір Великого Гостиного двору в Петербурзі


Тим більше види з води на будівлі мерії і музеї відкриваються чудові
24.

А ще подейкують, що тут знімали епізоди для Зоряних воїнів (Епізод II : Атака клонів), потрібно буде переглянути:)
25.

Наступним пунктом нашої програми був фламенко! Точніше доки не сам фламенко, а тільки купівля квитків на завтрашнє вечірнє представлення в одному з кращих театрів Севільї – TABLAO EL ARENA. Глядачам пропонується декілька вариатов перегляду представлення :
Шоу і келих вина – 38 євро;
Шоу, вино і тапас – 60 євро;
Шоу, вино і вечеря – 72 євро.
Ми вибрали перший варіант, і я досі вважаю, що правильно зробили. Я просто не уявляю, ким потрібно бути, що б є, коли на сцені твориться це! Тепер я знаю, що таке множинний оргазм! Це коли один 40летний мужик танцює на сцені фламенко, а підлогу сотні жінок в залі одноразово кінчають! Жіноче фламенко взагалі такий секс, що у мене вода в келиху закипіла! Танець живота для незайманих, ханжей і пуритан!

Фотографувати представлення, звичайно ж, не можна, та і ніякий фотоапарат не передасть цієї феєрії! Так що ілюстрацією буде вхід в театр, що б вам легше було його знайти в мереживі вулиць Севільї.
26.

Я на стільки вразилася, що по приїзду додому пішла вчитися танцювати фламенко. І за щасливим збігом обставин вивчали ми севильяну. Чи потрібно говорити, де зародився цей танець? Передбачаючи питання – ні, танцювати я толком так і не навчилася бо “цигель, цигель ай-лю-лю”:(
27.

Перше, що виникає в голові при згадці Іспанії – це кінцево корида!
28.

Епіцентром кориди в Іспанії є Андалусия. А в Севільї розташовується стара арена для бою биків в Іспанії. Виступати на цій арені вважається дуже почесним і це ще треба заслужити.
29.

  Москва-Німеччина-Австрія-Москва, зимова подорож на автомобілі (частина 4: Майрхофен)


Представлення на арені проходять по воскресіннях з квітня по жовтень, в усю решту часу потрапити всередину можна з екскурсією. Одна маленька заковика – екскурсія тільки наіспанському 🙂
30.

По якихось днях і годиннику ці екскурсії навіть безкоштовні, детальніше можна почитати НА САЙТІ арени. Ми до речі були на тій самій безкоштовній екскурсії.
31.

Якщо заздалегідь трохи погуглить історію кориди, то навіть мовний бар’єр не перешкоджає сприйняттю. Тим більше мені вже доводилося бувати на екскурсіях на португальському і німецькому:))))
32.

Спочатку вас проведуть на арену і розповідять про правила ведення бою, про обов’язки матадорів і пікадорів, про кількість дійових осіб і биків, об тайминге заходи і багато чому іншому. А потім запросять в музей.
33.

А тут вже і бики, і афіші, і фотографії, і історії найзнаменитіших матадорів
34.

І звичайно ж костюми! До чого ж усе яскраво і барвисто! І хто мені після цього скаже, що бісер і стрази – це не для справжніх чоловіків 🙂
35.

Ще на території арени є маленька капличка, де матадори і пікадори могли помолитися перед боєм.
36.

Ну і без конюшн теж нікуди.
37.

Нагулявшись по місту увечері ми відправилися в ТЕРМИ. Фотографій із зрозумілих міркувань не буде, так що ілюструвати розповідь буду просто Севільєю красотами.
38.

Квиток бронювали за часом і заздалегідь через інтернет, по повз інший у вартість входив 15минутный масаж. Сеанс триває 1,5 години і мені цей час було досить. Звертаю увагу, що це все-таки не лазні, а купальні – багато маленьких басейнів з водою різної температури і один невеликий хамамчик, і той не дуже гарячий. Не варто розраховувати на російське “попаритися”, тут ви можете тільки трохи “поотмокать”. Але це, насправді те, що треба, для стомленого враженнями туриста!

  Талліннська телевежа


39.

Ну і ще пару організаційних моментів : вирушаючи в терми потрібно узяти з собою купальник, рушник і тапочки вам там дадуть. Хоча рушник теж можна придбати за додаткову плату. Ящики для одягу програмуються кожним новим відвідувачем. На ящику є детальна інструкція з картинками, як це зробити. У разі чого, вам допоможуть. Душ і фен в наявності. І не бійтеся мовного бар’єру, англійського, як і росіянина там не знають. Але мови жестів ніхто ще не відміняв:)
40.

Якщо ви думаєте, що я вам показала вже усі основні пам’ятки Севільї, то ви помиляєтеся. Найголовніше я залишила про запас. І так, давайте заглянемо в Алькасар! Він куди більше мавританський, ніж Алькасар в Кордобе. Я б навіть сказала інакше – якщо закрити очі на деякі моменти, то це Східний Палац і ніяк інакше.
41.

Севілья Алькасар включає декілька палаців, оточених стіною. Перші будівлі датуються раннім середньовіччям. Архітектурні особливості Алькасар яскраво відбивають його долю: тут вам і римські розвалини, і ісламські ажури, і християнська готика, і елементи ренесансу і бароко.
42.

Що найпарадоксальніше, ця мішанина не псує враження.
43.

Після захоплення Севільї королем Фердинандом III в 1248 році, Алькасар став королівською резиденцією. Фердинанд, правда, відправився далі в Гранаду, а реконструкцією апартаментів Севільї зайнявся його син – Альфонсо X Мудрий, який, проте, обмежився трьома великими кімнатами в готичному стилі. Основні ж зміни Алькасар зазнав при Педро I що Кастільському, що вирішив побудувати (орієнтовно 1356 – 1366года) собі палац в мавританському стилі, який досі захоплює уми відвідувачів.
44.

  Бауска - замок "два в одному" (Латвія)


Не знаю, з чим вже пов’язана така любов Педро I до арабської культури, але ідея про гарем явно не давала йому спокою. Так свою офіційну дружину на другий день браку він заточив, а дітей йому народжувала коханка… точніше за коханку.
45.

Хоча тут і без сходу досить було подивитися на батьків: матуся живе з коханцем, а таткові коханка народжувала 11-е дитинча.
46.

Я ось абсолютно не можу представити в такому інтер’єрі пані в європейській сукні. Та що вже, навіть пекучі іспанські красуні в мантильях сюди не вписуються! Ось цікаво, чи зобов’язував Педро I придворних жінок носити напівпрозорі шаровари і вивчати танець живота?
47.

А ось сюди так і проситься Сулейман Хан, а ні який-небудь Педро, та пробачить він мене.
48.

Прогулюючись по палацу, не забувайте піднімати голови, там краси не менше!
49.

Я була в повному захваті від стель, від чого пару разів трохи не постраждали мої коліна 🙂
50.

Мені складно судити, яким правителям був Педро I. У свій час його звали “жорстоким”, а після розправи над суперниками на престол (ми адже пам’ятаємо, що коханка його папи народила 11 дітей і тільки одна з них була дівчинкою) його стали звати “справедливим”. Але за одне те, що він повелів побудувати таку красу, йому можна дякувати.
51.

Палаци, палацами, але жоден палац не обходиться без саду. Причому последнии, як правило, не поступаються красою першим. Сади Севільї Алькасара не виключення
52.

Перед їх оглядом рекомендую трохи посидіти на крамничках, “переварити”побачене 🙂
53.

Такий мені вдалося побачити Севілью. Сподіваюся, вона вам сподобалося:)


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap