10 +  Письмо редактору

Як непростого російського мужика заснувало в штатах місто Санкт-Петербург


У цьому посту розповім про те, як російський дворянин Петро Дементьєв заснував Г. Санкт-Петербург в далекій американській Флоріді, а також про те, що з цього вийшло.

Петро Олексійович Дементьєв народився в 1849-му році в Тверській губернії. Освіту отримав в Санкт-Петербурзі, служив в Гатчинском полиці. Потім був обраний головою земської управи і почесним світовим суддею.

У 1881-му році, після вбивства Олександра II, був звинувачений в зв’язках з народовольцями, через що вирішив покинути Росію і іммігрувати в американську Флоріду. У штатах Дементьєв поміняв ім’я на легкотравніше для місцевих Петер Деменс (Peter Demens) і зайнявся прокладенням вузькоколійної залізниці Помаранчевий Пояс (Orange Belt Railway). У 1888-му році залізниця досягла володінь Джона Уильямса (John Williams), де був побудований залізничний термінал з виходом в затоку Тампа (Tampa Bay).

Джон і Петро вирішили заснувати в цих краях місто. Легенда свідчить, що вони скинули монету, щоб визначити того, хто його назве. У результаті повезло Петру і він назвав місто на честь російської столиці (а може і на честь себе коханого).

  Топ-10 моїх улюблених фруктів в Тайланде


А Джон, у свою чергу, на честь свого рідного штату Детроит, дав ім’я першому готелю. Ось так виглядав готель на початку 20-го століття.

На жаль, пізніше готель ”спростили” і вбудували в два сучасніших будівлі. Тепер він знаходиться в лещатах своїх молодших побратимів.

Петра Дементьєва не відпускала ностальгія по батьківщині. Тому він не обмежився назвою міста, а також вирішив побудувати залізничний вокзал як в Царському Селі.

Як бачите, вежа вокзалу була цілком схожа на вежі Царськосельського вокзалу.

Санкт-петербурзький вокзал і готель Детроит (на задньому плані).

Мені дуже хотілося знайти будівлю вокзалу, тим більше його місце розташування легко вгадується по попередній фотографії готелю, що відносно зберігся. Проте, мабуть, вокзал був знесений. На його місці тепер коштує домінанта міста – хмарочос Приатек Плаза (Priatek Plaza, 1990). Висота будівлі 117.65 метрів.

Хоча, врешті-решт доля вокзалу розділила і уся залізнична мережа. У 1984-му році залізничне сполучення з Санкт-Петербургу припинилося. З тих самих пір з громадського транспорту залишилися тільки досить рідкісні автобуси.

  Hello Kitty Jet


Аналогічна доля осягнула і міські трамвайні лінії. Спочатку, я було зрадів побачити в рекламній брошурі ”історичний трамвай”. Але він виявився фейком.

Трамвай на тлі готелю Детроит (1909 р.).

Трамвай на фоні Snell Arcade Building (1928 р.), Центральна Авеню.

Тепер трамваї тут не ходять. Без них якось сумно, так?

Будівля Snell Arcade Building побудована в стилі Середземноморського Відродження.

Складно представити США без масонської ложі.

Как-будто на зло своєму північному тезкові, Санкт-Петербург вважається одним з самих сонячних міст США. В середньому тут 2920 сонячних годин в році. Це дорівнює 121 добі!
2017-12-10 12.32.08.jpg

Для того, щоб глибше перейнятися духом міста, давайте подивимося Історичний музей. Трохи дивно, але приблизно половину площі музею займають…бейсбольні м’ячі! Я трохи був здивований цьому факту.

Так, що ж ще? Двоголова курка! Змогла прожити 8 місяців!

Двоголовий бичок! Протягнув 6 тижнів!

Автомат для продажу сигарет.

Benoist XIV. Перший пасажирський лайнер Санкт-Петербургу. Регулярні рейси розпочалися з 1914-го року.

Найдревніша людина Санкт-Петербургу. Правда прибув він з… Єгипту!

  Корея: організація поїздки


У 1920-х роках було у рамках норми перевозити саркофаги на спеціальних кораблях-цирках. Один такий корабель заборговував за стоянку в порту і його хазяїн був вимушений розплатитися муміями. Воістину американська історія!

У Музеї Мистецтв рекламують виставку костюмів із Зоряних воєн. Дуже по-американськи:)

Колізей. Що усередині з’ясувати не вдалося.

Будівля муніципалітету (1939 р.).

Будівля магазину Kress and Co (1927 р.). Магазин працював до 1960-х років, поки не настала ера величезних шоппинг-моллов.

Апартаменти ”Принцеса Марта” (The Princess Martha, 1923 р.). Спочатку використовувався як готель.

Ліцей ”Миррор лейк” (Mirror Lake Lyceum). Будівля побудована в 1926-му році стилі Середземноморського відродження і використовується як палац одружень. Спочатку тут розташовувалася Перша Християнська Церква (First Christian Church).

Державний театр (1924 р.). Спочатку тут розташовувалися по черзі банкротуючі банки. Врешті-решт, в 1949-му році тут відкрився театр.

На честь засновника міста в 1977-му році відкрили парк Дементс. Нічого цікавого в парку я не виявив.

Ще один парк названий на честь Джона Уильямса. Тут знаходиться меморіал героям, загиблим за країну.

  Відень в жовтні


Меморіал прикрашений добротними ілюстраціями з металу.

Число загиблих в різних війнах.

Меморіал загиблим в Першій Світовій Війні.

Меморіал загиблим в Другій Світовій Війні і війні у В’єтнамі.

Крім усього іншого, тут встановлений пам’ятник полякові Тадеушу Костюшко – героєві-революціонерові часів боротьби США за незалежність, чистому синові Свободи!

Пам’ятник встановлений навпроти Першої Об’єднаної Методичної Церкви (1925 р.).

Церква з іншого боку. Побудована в змішаному стилі Грецького Відродження і Англійської готики. Давайте туди заглянемо.

Усередині дуже красиво.

Я прогулювався біля церкви уранці в неділю, тому мав щастя потрапити на месу, де співали пісню. На мій подив пісню я знав, оскільки вона була з репертуару Элвиса Преслі. Так що заспівав разом з усіма, підглядаючи в текст на екрані.

Якось барабани з електрогітарою у мене не асоціюються з церковною службою. Більше схоже додому піонерів.

Ще декілька церков Санкт-Петербургу.

Ось таке місто.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap