10 +  Письмо редактору

Католицьке кладовище опис, фото – Білорусь: Брест


католическое кладбище
Фото: Католицьке кладовище

Фото і опис

Католицьке кладовище у Бресті зараз розташоване майже в центральній частині міста. Колись, ще в XIX столітті земля під кладовище для поховання католиків виділена була владою на самій межі міста, щоб це не заважало міській забудові. З часом місто розрослося, і частина могил була знесена, на їхньому місці зараз побудовані житлові будинки. Нині загальна площа кладовища 1,8 гектар. Збереглися близько 3 тисяч могил.

Офіційна назва кладовища – Католицька, проте, у Бресті його прийнято називати Польським. Велика частина кладовищенських поховань, могил, склепів належить полякам.

У одній із старих могил покоїться польський льотчик. Ця могила стала міською легендою. Старожили міста розповідають, що тут поховані польські льотчики, що летіли в Прагу і збиралися поставити новий рекорд по дальності перельоту, але їх літак потрапив в страшну борю і розбився. Над могилою був встановлений пам’ятник у вигляді літакового гвинта. З часом дерев’яний гвинт занепав і тепер уже ніхто не знає, де знаходиться могила безстрашних пілотів.

  Межовий стовп між землями міста і фортеці опис, фото - Білорусь: Брест


На Католицькому кладовищі поховані також польські танкісти. Їх могили добре відомі. Хрести зроблені з танкових гусениць і інших деталей танка, який горів разом з танкістами, що сиділи усередині.

На кладовищі можна зустріти відомі аристократичні прізвища, тут поховані знамениті лікарі, католицькі священики. Є тут і братська могила польських солдатів. Вона датована 1920 роком.

Найстаріший надгробок Католицького кладовища, знайдений істориками, відносять до 1835 року. Є тут склепи, статуї ангелів, Діви Марії і Христа.

На жаль, кладовище занепадає і, якщо влада міста не прийме заходів, скоро від нього залишаться одні руїни.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap