10 +  Письмо редактору

Старе місто Чески-Крумлов (Vnitrni mesto) опис, фото – Чехія: Чески-Крумлов


старый город чески-крумлов
Фото: Старе місто Чески-Крумлов

Фото і опис

Старим містом в Чески-Крумлове називаються квартали, які знаходяться відразу під замком. Вони розташовані на природному острівці, оточеному водами Влтавы, і пов’язані з “великою” землею декількома мостами. Це поселення з’явилося у місцевого замку в XIII столітті. Тут селилися переважно ремісники і торговці. У 1494 році це Внутрішнє місто отримало від панів Рожемберков право проводити ярмарки і продавати пиво. В ті часи цією частиною Чески-Крумлова управляла Велика рада, членами якої були 12 самих шанованих городян. Вони і вибирали мера. Магістрат відповідав за будівництво нових будинків, збір податків, винесення судових ухвал.

На даний момент в цих кварталах проживає всього 412 чоловік. В основному, вони усі зайняті в туристичній сфері. Середньовічні міщанські будинки зараз віддані під дорогі готелі і фешенебельні ресторани. У деяких працюють сувенірні крамнички. Територія Старого міста невелика: менше 10 км кв., тому її неспішно можна обійти приблизно за півдня.

Усі особняки Внутрішнього міста побудовані в ренесансному або готичному стилі. Кожен з них представляє інтерес для цікавих туристів. Центром цих кварталів вважається площа Згоди з Марианской колоною, увінчаною скульптурою Діви Марії. Раніше замість стовпа тут розташовувався фонтан, поставлений в XIV столітті. Спочатку він був дерев’яним, потім кам’яним. Проте з якихось причин міське управління вирішило його перетворити в Чумну колону.

  Центр мистецтв Эгона Шиле (Egon Schiele Art Centrum) опис, фото - Чехія: Чески-Крумлов


Домінантою усіх історичних кварталів вважається велична будівля собору святого Вита, до якого веде вулиця Горни. Цей храм, побудований в 1439 році, багато разів перебудовувався. Зараз він декорований у барочному стилі.

Серед інших цікавих будівель варто відмітити будинок капелана Капланка, готель “Руже”, який раніше був частиною монастиря, і ієзуїтську семінарію.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap