10 +  Письмо редактору

Спаська церква у Ведерницах опис, фото – Росія – Підмосков’я: Дмитровский р-н


спасская церковь в ведерницах
Фото: Спаська церква у Ведерницах

Фото і опис

Будівництво кам’яного Спаського храму у Ведерницах було розпочате в 70-і роки XVIII століття. Воно тривало близько восьми років. На початку 80-х років храм був освячений.

Ця церква не була першим храмом, побудованим в селі : в документах XVI століття згадується Троїцька церква. У XVII столітті цей дерев’яний храм загинув у вогні пожежі. Замість нього була побудована нова церква, також дерев’яна, але необхідність у будівництві кам’яного храму відчувалася все гостріше; нарешті, цегляна церква була зведена.

На початку XIX століття була побудована дзвіниця. У кінці того ж століття оновлений стінний розпис в трапезному: засоби на це були пожертвувані купцем П. Новоселовым, був запрошений художник Н. Шепотьев. В цей же час Н. Ахапкин виготовив для церкви нові іконостаси.

На початку XX століття розпису в трапезній були знову оновлені, підлогу прикрасила метлахская плитка, іконостаси були покриті позолотою. У цей період часу приміщення обігрівалося духовим опалюванням. Були влаштовані дві бічні прибудови, завдяки чому церква розширилася. Автором проекту став архітектор С. Родионов. Розширення проводилося з урахуванням первинного архітектурного задуму, так що стиль будівлі (бароко) не був порушений. Віряни стверджують, що у бічних прибудовах церкви відбувалася безліч дивовижних зцілень (храм в народі відомий як Спасоцелительский).

  Батюшково опис, фото - Росія - Підмосков'я: Дмитровский р-н


У 30-і роки XX століття церква була розорена. Старожили села пам’ятають, що церковне начиння валялося на сільських вулицях, так само були розкидані і богослужебні книги.

Довгий час храм був покинутий, будівля повільно руйнувалася. Порівняно недавно було почато відновлення церкви.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap