10 +  Письмо редактору

Енергетичний музей “Элисеум” (Elyseum) опис, фото – Швеція: Гетеборг


энергетический музей «элисеум»
Фото: Енергетичний музей “Элисеум”

Фото і опис

Енергетичний музей “Элисеум” в Гетеборге знаходиться під управлінням компанії “Гетеборг Энерджи”.Він розташований у будівлі колишньої електростанції на вулиці Вестгетагатан. Ця будова була побудована в 1908 році і використовувалася для виробництва електроенергії. Через деякий час енергетична компанія залишила будівлю, і воно було розбите на офіси і склади. У 1992 році колишню електростанцію відновили, відремонтували і перетворили її на музей “Элисеум”.

Експонати музею розповідають про різні види енергії, про способи її добування, а також оповідають про історію електрифікації і теплопостачання Гетеборга. Тут зберігся один з перших парових двигунів, який використовувався для виробництва електрики в Гетеборге. Інтерес викликає і модель старої електростанції.

Відвідувачі музею, серед яких дуже багато дітей, у тому числі і школярів, яких приводять сюди на екскурсії цілими класами, дізнаються, що газопостачання в Гетеборге почалося в середині XIX століття, електрика з’явилася на рубежі XIX – XX століть, а центральне опалювання виникло в 50-х роках минулого століття. У залах музею можна побачити старовинні гасові лампи і пальники, печі, які використовувалися для опалювання, різну документацію і фотографії, спогади сучасників і багато що інше.

  Церква Св. Кристини (Christinae kyrka) опис, фото - Швеція: Гетеборг


Основу музейної колекції складають збори артефактів, що належали бригадирові, працівникові електростанції Нильсу Хенрикссону, який став зберігати для історії різні цікаві предмети, пов’язані з енергетикою, ще в 1940-х роках.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap