10 +  Письмо редактору

Піраміда Микерина (Pyramid of Menkaure) опис, фото – Єгипет: Гиза


пирамида микерина
Фото: Піраміда Микерина

Фото і опис

Піраміда Микерина (Менкаура) входить в ансамбль пірамід Гизы. Це найменша піраміда комплексу. Вона розташована на віддалі від туристичних маршрутів, відразу за нею починається пустеля. Мандрівники, яких привозять до пірамід Гизы на автобусах, часто навіть не доходять до похоронної споруди, що належить онукові великого фараона Хуфу – правителеві Менкауре.

Сучасники фараона називали цю піраміду “Високою”, але насправді вона височіє над землею всього на 66 метрів. Її будівництво не зайняло багато часу. Учені припускають, що з якоїсь причини його навіть не закінчили. У руйнуванні верху піраміди Микерина взяв участь і один з султанів, що проживав в XII столітті. Як відомо, піраміди зводили з вапняку, що добувається навпроти плато Гизы, – в каменоломнях Тури. Цей будівельний матеріал дуже високо цінувався, тому султан наказав розібрати верхівку піраміди в Гизе, щоб побудувати якусь споруду для власних потреб. Незважаючи на свої скромні розміри, піраміда Микерина відома і декількома будівельними рекордами. Наприклад, при її зведенні був використаний кам’яний блок вагою 200 тонн. Переміщення такої брили зажадало від будівельників чималих зусиль. Піраміда була фанерована плитами червоного відтінку, які зникли в XVI столітті за часів правління мамлюків.

  Піраміди цариць і гробниці некрополя (Tombs of Queens) опис, фото - Єгипет: Гиза


Усередині піраміди знаходився саркофаг з базальту. Британські археологи вирішили перевезти його в Лондон, навантажили на судно, яке біля берегів Іспанії затонуло. Змогли врятувати лише дерев’яну кришку царського саркофага, яка нині демонструється публіці у Британському музеї.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap