10 +  Письмо редактору

Собор Св. Эгидия (Grazer Dom) опис, фото – Австрія: Грац


собор св. эгидия
Фото: Собор Св. Эгидия

Фото і опис

Собор святого Эгидия служить в якості кафедрального собору великого австрійського міста Граця. Він знаходиться в центрі міста і височіє на тому ж пагорбі, що і міський замок. Раніше собор був сполучений з палацом двоповерховим проходом, але у кінці XIX століття ця будова була знищена. Сам храм був побудований ще в середині XV століття і з тієї миті зберігся в практично незмінному вигляді.

Перша церква, присвячена святому Эгидию, з’явилася на цьому місці ще в XII столітті, а в 1438 році почалося зведення сучасного собору, одночасно з будівництвом замку Грац. Після того, як в середині XVII століття до церкви були додані бічні капели, її зовнішній вигляд більше не мінявся. У 1786 році собор святого Эгидия отримав статус кафедрального.

Внутрішня обробка храму набагато цікавіша за його строгий зовнішній вигляд, в якому, втім, варто відмітити західний портал, прикрашений витонченими статуями і різьбленням. Велика частина деталей інтер’єру собору були додані під час облаштування бічних капел – тобто, в середині XVII століття, тому домінуючим стилем тут є бароко. Проте необхідно відмітити розпис на стелі будівлі, виконану в готичному стилі і таку, що збереглася ще з 1464 року. А найдревнішою частиною будови є капела святої Варвари, що раніше служила в якості сакристии, – вона була оброблена ще в 1438 році. Ще одна капела, що збереглася з самого початку будівництва храму, – Фридрихскапелла, в якій виставляється унікальний шедевр позднеготического образотворчого мистецтва – Розп’яття авторства Конрада Лайба, виконане в 1457 році. Раніше це Розп’яття входило до складу головного вівтаря собору, але в XVII столітті усі готичні вівтарі були замінені на барочні.

  Головна площа (Hauptplatz) опис, фото - Австрія: Грац


Варто відмітити, що собор святого Эгидия об’єднаний з розташованим неподалік мавзолеєм Фердинанда II, побудованим у вигляді типової ієзуїтської церкви в стилі епохи маньеризма, – свого роду “проміжної ланки” між Ренесансом і бароко. Тут похований імператор Священної Римської імперії Фердинанд II разом зі своєю сім’єю. Внутрішнє убрання цієї похоронної каплиці, виконане у барочному стилі у кінці XVII століття, вражає уяву своїм багатством і розкішшю.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap