10 +  Письмо редактору

Ізраїль зсередини від Маші Кушнир


Ізраїль зсередини від Маші Кушнир

Маша Кушнир – портретний і travel -фотограф з Москви, зараз живе в Ізраїлі. нас Маша показує звичайне життя країни, в яку вона колись закохалася з першого погляду. Уміння насолоджуватися життям, відсутність пафосу і красиві люди на вулицях – ось про що ізраїльтяни говорять “Осим хаим” (“робимо життя”). Передаємо мікрофон Маші.

До того, як переїхати в Ізраїль, я була тут раз п’ять або шість. І в кожен свій візит, приземляючись в аеропорту Бен Гурион в Тель-Авіві, відчувала дитяче захоплення.

Це була любов c першого погляду – напевно, тому, що саме тут, в Тель-Авіві, я почувала себе живою як ніде більше. Не знаю іншого місця, де люди так уміли б насолоджуватися життям. Ні, це навіть не уміння, а якась природжена і дуже цінна навичка.

“У ізраїльтян навіть є вираження “Осим хаим”, що в перекладі означає “робимо життя”. І роблять вони її краще за усіх”

Їх погляди на життя відчуваються в усьому: в манері одягатися і виховувати дітей, в традиції збиратися усією сім’єю за п’ятничною вечерею і в звичці допомагати один одному незалежно від того, хто перед тобою – старий друг або випадковий перехожий.
У ізраїльтян навіть є вираження “Осим хаим”, що в перекладі означає “робимо життя”. І роблять вони її краще за усіх.

  16 лайфхаков для подорожі по Ізраїлю


У мене є серія портретів тельавивцев, яких я зустріла на вулиці. Зазвичай для фотографа це дилема – адже як тільки людина розуміє, що його фотографують, він починає себе якось по-іншому вісті – бентежитися, позувати або просто показувати не себе, а свій образ.

“Що мене досі вражає – місцева безпосередність і легке відношення до життя, в якому зовсім немає місця пафосу і претензійності”

Ізраїльтяни – доки єдина за моєї пам’яті нація, якій абсолютно на це наплювати. Тільки відкриваю рот, щоб попросити дозвіл на зйомку, як вони бадьоро кивають. Пояснюю, що краще не дивитися в камеру і не позувати – не питання. Через секунду про мене забувають, повертаючись до невимушеного базікання.

Після пари років життя в цій країні звикаєш до багато чого – красивим людям на вулицях, чоловікам на дитячих майданчиках, шаббату, тому, що море завжди під рукою, а сонці над головою, іншій культурі живлення, релігійним традиціям, божевільним водіям автобусів, чотирьом сезонам полуниці і навіть кошерному бігмаку без сиру і майонезу.

  Ізраїль: бюджет мінімум - програма максимум


Але що мене досі вражає – це місцева безпосередність і легке відношення до життя, в якому, здається, зовсім немає місця пафосу і претензійності.

1

Текст і фото – Маша Кушнир


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap