10 +  Письмо редактору

Алея Зірок (Allee des Etoiles) опис, фото – Франція: Канни


аллея звёзд
Фото: Алея Зірок

Фото і опис

Алея Зірок біля Палацу фестивалів і конгресів в Каннах може стати одним з найбільших розчарувань для туриста.

Передусім, це ніяка не алея. Уява малює два ряди пальм, а між ними – вмуровані в тротуар відбитки рук кумирів. Але усе не так, і туристи, буває, довго не можуть знайти потрібне місце, тому що видивляються саме алею. А потрібно підійти до входу в Палац фестивалів (тому самому, де стелять червону килимову доріжку для знаменитостей) і оглядітися навкруги. Простір уздовж фасаду називається еспланадою Жоржа Помпиду, там і вмуровані металеві плитки з відбитками – не по центру, а збоку. Вони виглядають деталлю оформлення тротуару, по них ходять перехожі, на них ставлять свій товар вуличні продавці, і деякі плитки перебувають не в кращому стані.

“Як, це і є Алея Зірок”?! – вигукує здивований турист. Так, це вона і є.

Звичайно, з термінологією тут теж проблема. Подібне місце в Голлівуді (перше у світі в теперішній черзі таких “алей”) називається Walk of Fame, що можна перевести як “доріжка слави”, і це вже ближче до реальності. Але справа не лише в назві: голлівудська доріжка складається з великих рожевих зірок на чорному фоні, її ні з чим не переплутаєш. Каннська порівняно з нею виглядає куди скромніше.

  Набережна Круазет (Promenade de la Croisette) опис, фото - Франція: Канни


Робиться вона так. Акторів, режисерів і інших знаменитих учасників Каннського кінофестивалю просять залишити відбитки обох долонь в глиняній формі. Потім ці форми відправляють у Валлорис, невелике містечко на Блакитному березі, що славиться своєю керамікою (у п’ятдесяті роки XX століття там пробував себе в цьому виді мистецтва Пікассо). У Валлорисе роблять гіпсові зліпки дорогоцінних відбитків, які у свою чергу відправляють в ливарний цех, розташований в регіоні Рона, – Альпи. Звідти відливання з нержавіючої сталі повертають в Канни і встановлюють на еспланаді Жоржа Помпиду. Гіпсові ж зліпки зберігаються в Палаці – про всяк випадок.

Так відбувається з 1985 року, коли уперше відкрилася каннська Алея Зірок (на 25 років пізніше за голлівудську). За цей час в тротуар вмурували більше 400 відбитків знаменитих рук – у тому числі Катрин Деньов, Жана-Поля Бельмондо, Квентіна Тарантіно, Анджелины Джоли, Шэрон Стоун. Є плитка з відбитком рук Тетяни Самойловой – радянської актриси, в 1957 році що отримала приз XI Каннського кінофестивалю “Апельсинове дерево” за роль Вероніки у фільмі “Летять журавлі” (сам фільм отримав тоді “Золоту пальмову гілку”, вищу нагороду фестивалю). Відбитки рук Самойловой з’явилися тут в 1990 році.

  Пам'ятник полеглим (Monument aux morts) опис, фото - Франція: Канни


Місцеві жителі відносяться до Алеї Зірок з неабиякою часткою іронії. “Це як в США”, – говорять вони з непередаваною інтонацією і поблажливо дивляться на туристів, що навіщось фотографують відбитки чужих рук у себе під ногами.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap