10 +  Письмо редактору

Лас Медулас (Las Medulas) опис, фото – Іспанія: Кастілія і Леон


лас медулас
Фото: Лас Медулас

Фото і опис

Лас Медулас – історична копальня, розташована недалеко від міста Понферрада в регіоні Эль Биерсо, Кастілія і Леон. Колись це була найважливіша золота копальня і найбільший відкритий кар’єр на території усієї Римської імперії. Сьогодні Лас Медулас включений в список об’єктів Всесвітньої Культурної Спадщини ЮНЕСКО. Повітряна зйомка, проведена в 2014-му році, підтвердила значний об’єм робіт древніх римлян.

Вражаючий ландшафт Лас Медулас є результатом “руїна монтиум” (руйнування гір) – античної техніки, що застосовувалася древніми римлянами і описаної ще Плінієм Старшим в 77-му році. При здобичі золота римляни використали гідромеханізований метод, який включав розмивання гори за допомогою великої кількості води. Вода доставлялася за рахунок міжбасейнового перекидання з однієї річки в іншу. Як мінімум сім акведуків перетинали річки району Ла Кабрера, в горах якого відзначався високий рівень опадів, на різній висоті. Ці ж акведуки використовувалися для промивання покладів розсипного золота.

Територія Тарраконской Іспанії, однієї з трьох римських провінцій на Піренейському півострові, була захоплена імператором Серпнем в 25-му році до н. е. До приходу римлян місцеве населення добувало золото з алювіальних відкладень, і його здобич у великих масштабах не існувала аж до другої половини 1-го століття н. е. Пліній Старший, що був прокуратором цих місць в 74-му році, першим описав гідромеханізований метод здобичі золота, який він, ймовірно, бачив саме в Лас Медулас. У горах навкруги Лас Медулас було знайдене безліч глибоких шахт. Відомо, що тут працювало 60 тисяч чоловік, а за 250 років було здобуто 1650000 кг золота.

  Лас Медулас (Las Medulas) опис, фото - Іспанія: Кастілія і Леон


Частина античних акведуків на території Лас Медулас збереглася до наших днів. Перші наукові дослідження проводилися тут в 1990-х роках, хоча трохи раніше почалися археологічні роботи в цій зоні, тому Лас Медулас вважається не просто золотою копальнею, але і культурним ландшафтом. Вивчення доримских і римських поселень навкруги Лас Медулас дозволило отримати нові дані про гірничорудну справу античності. У 1997-му році Лас Медулас була внесена в список об’єктів Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap