10 +  Письмо редактору

Католицький храм Воздвиження Святого Хреста опис, фото – Росія – Приволжя: Казань


католический храм воздвижения святого креста
Фото: Католицький храм Воздвиження Святого Хреста

Фото і опис

Храм Воздвиження Святого Хреста знаходиться в центральній частині Казані, у кінці вулиці Петербурзької. Перший католицький прихід з’явився в Казані в 1835 році. Він існував завдяки польським священикам. У приходу була відсутня своя будівля, і богослужіння здійснювалися в різних будівлях міста. Місцезнаходження католицького приходу часто мінялося.

У 1855 році, священиком Остианом Галимским, було подано прохання з проханням про спорудження католицької церкви. Католицька община була досить великою і регулярно поповнювалася. Через два роки було винесено позитивну ухвалу, але з умовами: храм не повинен був мати типово католицького вигляду і не повинен відрізнятися від будинків, що оточують його.

У 1855 році почалося будівництво. Автором проекту був А. И. Піску. Освятили храм в листопаді 1858 року у свято Воздвиження Святого Хреста. На 1897-ій рік казанський прихід храму складався з 1760 чоловік. Серед прихожан були професори Казанського університету : О. Ковалевський, Н. Крушевский і багато інших відомих людей.

  Чернояровский пасаж опис, фото - Росія - Приволжя: Казань


До 1908 року будівля храму була перебудована і повторно освячена. У вересні при храмі була відкрита приходська школа.

Після революції 1917 року з храму вилучили усі цінності для допомоги таким, що голодує в Поволжі, а в 1927 році прихід розпустили, церкву закрили. Католицький прихід Казані був відновлений в 1995 році. Католикам була передана маленька каплиця Пристрастей Господніх на Арском кладовище. Каплицю відреставрували на засоби, пожертвувані католицькими приходами декількох країн. У вересні 1998 року каплицю освятив єпископ Клеменс Пиккель.

У 1999 році міська влада виділила казанським католикам ділянку землі на перехресті вулиць Айдинова і Островского. Будівництво нової церкви почалося в 2005 році. На місці будівництва провели месу освячення наріжного каменю. Будували церкву три роки. У серпні 2008 року церкву урочисто освятили. Месу освячення провів декан колегії кардиналів Анжело Содано з єпископом Клеменсом Пиккелем і нунцієм Антонио Менини. У месі взяли участь ще декілька єпископів і священиків.

Будівля храму побудована в стилі класицизму. За основу проекту був узятий фасад старого храму Воздвиження. Головний фасад будівлі прикрашає чотирьохколонний портик, з боків від якого знаходяться симетрично дві чотирикутні двохярусні дзвіниці.

  Будинок Шамиля опис, фото - Росія - Приволжя: Казань


Внутрішній простір храму оброблений білим гранітом. Вівтар, амвон і купіль, теж біломармурові. У пресвитерии знаходиться високий дерев’яний хрест. З боків від хреста знаходяться статуї Христа Спасителя і Діви Марії. Статуї виконані майстрами в Польщі. У храмі встановили прекрасний італійський орган.

Храм Воздвиження Святого Хреста став прикрасою і пам’яткою Казані.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap