10 +  Письмо редактору

Земенский монастир опис, фото – Болгарія: Кюстендил


земенский монастырь
Фото: Земенский монастир

Фото і опис

Земенский монастир знаходиться біля берегів річки Струма, майже в 40 кілометрах на північ від Кюстендила, а від Софії його відділяють 60 кілометрів. Обитель була заснована в XI столітті, але нині монастир не діє. З початку XX століття він є філією болгарського Національного історичного музею.

Єдиною будівлею, вцілілою після окупації Болгарії імперією Османа, стала церква Іоанна Богослова, яка і стала головною пам’яткою. Усі інші будівлі монастирського комплексу були відновлені тільки ближче до завершення XIX століття. В результаті реконструкції, зовнішній вигляд храму реставратори були вимушені дещо змінити, проте, на сьогодні подібного роду архітектури на Балканах не відшукати. Церква є будовою у формі куба, яку вінчають три напівциліндричні апсиди, рівні один одному по висоті. Дах же реалізований як чотиристінна піраміда з куполом на самій вершині.

Внутрішнє убрання багато всілякими фресками, датованими XIV століттям. Тут навіть можна побачити зображення Івана Рильского, що вважається одним з перших у своєму роді. Кожна фреска прикрашена досконально деталізованими побутовими дрібницями, що дозволяє зробити припущення про те, що художники писали портрети з натури.

  Церква великомученика Мини опис, фото - Болгарія: Кюстендил


Одним з унікальних образів стало зображення некласичних біблейських сцен : земенский художник вигадав промальовувати сцену створення цвяхів, якими згодом буде розіпнутий Ісус. Ця сцена не зустрічається ні в апокрифічній літературі, ні в євангельських текстах і у неї немає аналогів в релігійному живописі.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap