10 +  Письмо редактору

Церква Санта-Марія (Igreja de Santa Maria) опис, фото – Португалія: Лагуш


церковь санта-мария
Фото: Церква Санта-Марія

Фото і опис

Церква Санта-Марія була побудована у кінці XV століття, а саме – в 1498 році, і розташована на площі Принца Генрі, названій на честь короля Генріха Мореплавателя.

З другої половини XVII століття церква Санта-Марія є приходською церквою Лагуша. Донині приходським храмом в місті служила церква Санта-Мария-да-Граса, яка була зруйнована в результаті пожежі, коли стався землетрус в 1755 році. У кінці XIX століття церква Санта-Марія була відреставрована, з оригінальної будови зберігся лише портал храму, який датується XVI століттям і виходить на площу. Портал в стилі ренесанс оточують колони в дорическом стилі, вгорі можна побачити скульптурні бюсти апостолів Петра і Павла. З боків розташовані дві симетричні вежа-дзвіниці.

Первинна назва храму – церква Милосердя, а вже після проведення відновних робіт, в XVI столітті, церкву стали називати Санта-Марія. Усередині церква має один неф, є баптистерий-крестильня, стеля храму – дерев’яний. Привертає увагу своїм убранням головна капела, яка знаходиться на підвищенні. Варто відмітити, що місце для хору в церкві так само знаходиться на підвищенні. Щоб підійти до вівтаря, який прикрашає Розп’яття Ісуса Христа, відвідувачі проходять через арку. Так само усередині церкви знаходяться зображення Успіння Пресвятої Богородиці, Богородиця Милосердя, яка датується другою половиною XVII століття.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap