10 +  Письмо редактору

Музей історії і мистецтва (Museum of history and art in Liepaja) опис, фото – Латвія: Лиепая


музей истории и искусства
Фото: Музей історії і мистецтва

Фото і опис

Музей історії і мистецтва є одним з найкрасивіших пам’ятників архітектури в Лиепае. Діяльність Лиепайского музею спрямована на комплектування, збереження і наукове вивчення фонду, так само як і створення виставок і експозицій. Музей знайомить відвідувачів з історичним минулим Лиепаи і Південного Курземе. Нині в музеї налічується 110 тисяч експонатів.

Відкриття Лиепайского музею історії і мистецтва відбулося 30 листопада 1924 року. Перше місцерозташування музею було на площі Я. Чаксте. Але в 1935 році музей переїжджає у будівлю, яку було побудовано в 1901 році на проспекті Курмаяс, 16, де розташовується і до цього дня. Ця респектабельна будівля по ідеї Ернеста фон Ине створив архітектор Паул Макс Берчи.

Будівля музею має складну конфігурацію, основою якої є широкий зал з галереєю, що має сполучення з 2 поверхами. Обстановка в холі збережена в стилі початку XX століття. Перила галереї, виконані з дерева, формують аркаду на кшталт загостреної дуги, портали декоровані консолями і сандриками. Двері головного входу виконані на високому художньому рівні, а виразний дах будівлі виконаний з візерункової розташованої червоної і чорної черепиці.

  Військове містечко Кароста (Military town Karosta in Liepaja) опис, фото - Латвія: Лиепая


Творцем Лиепайского музею історії і мистецтва і його керівником упродовж довгих років був художник, педагог і дослідник народного мистецтва Я. Судмалис.

Музей складається з декількох відділів. У відділі, що розповідає про історію Лиепайского краю, показаний період від Кам’яного століття (8500-1500 до н. е.) до часу пізнього заліза (800-1200 до н. е.). Тут у відвідувачів є можливість отримати поняття про древні повіки і побачити відомі пам’ятники археології і історії, знайдені в Лиепайском краю. У цьому відділі можна ознайомитися з документами, що оповідають про археологічні дослідження, а також з багатим археологічним матеріалом того часу. Унікальними експонатами цього відділу, які були знайдені археологами в 1988 році, є намисто (з прадавнього місця поховання в Курземе), скандинавська похоронна стела (лише одне подібне відкриття в Східній Балтії), безліч старовинних речей з могильника Дурбес Діру, серед яких дуже цінним вважається шолом куршского воїна. Ці експонати датуються II – I століттями до н. е.

Привабливий відділ, присвячений історії Лиепаи в середньовіччі, охоплює період XIII – XVIII віків. На початку виставки представлена основа ливами Ливского поселення, а закінчується вона перетворенням цього ж поселення у величезне торгове і портове місто. У той час життя Курземского герцогства важко було собі представити без міста Лиепая, а в 1795 році разом з усім Курземе вона була включена до складу Російської імперії. У цьому відділі знаходиться унікальний документ, що мав упродовж багатьох років найважливіше значення для міста. 18 березня 1625 року за допомогою його герцог Фрідріх узаконив права міста Лиепая. У роки Північної війни в Лиепае побував російський імператор Петро I і монарх Карл зі Швеції. Зараз в музеї представлені їх воскові фігури. Легенда розповідає про те, що Карл, відвідавши місто Лиепая, забув свої кавалерійські чоботи, якими тепер можна помилуватися на його двійнику.

  Православний собор Святого Миколая (Orthodox Cathedral of St. Nicholas) опис, фото - Латвія: Лиепая


Наступним відділом Лиепайского музею є відділ “Олово”, що представляє напрочуд багатолику творчість майстрів Лиепаи. Тут можна побачити різноманіття олов’яних тарілок, мисок, кухлів, келихів, ложок, бідонів, якими користувалися прості люди. У аптекарів були в роботі прилади з олова, також і служителі церкви використали олов’яні свічники, вази і інші сакральні предмети для прикраси вівтарів.

Дуже цікавим є відділ, що знайомить гостей із становленням міста Лиепая в XIX столітті. Вражає наступний факт. Приблизно за 100 років, починаючи з початку XIX століття, невелике провінційне містечко Лиепая, що налічує близько 900 будівель і 5000 жителів, до кінця XIX століття перетворився на місто сучасним портом, залізничним сполученням і населенням близько 65000 чоловік. Про це дивовижне перетворення свідчать більше 300 оригінальних предметів: документальні джерела, витвори мистецтва, фотографії. Містечко Лиепая, завдяки своєму прекрасному морському клімату і цілющим водам з високим вмістом солі, поступово перетворювалася і в знаменитий курорт. Тут часто бували Романови. У музеї представлений подарунок місту від царя Олександра II і великої княжни – литі філігранні скульптури двох лицарів.

  Приморський парк (Jurmalas parks) опис, фото - Латвія: Лиепая© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap