10 +  Письмо редактору

Голландська церква (Chiesa degli Olandesi) опис, фото – Італія: Ливорно


голландская церковь
Фото: Голландська церква

Фото і опис

Кьеза дельи Оландези – Голландська церква – рідкісний зразок неоготичної архітектури в Ливорно, що відбиває змішення різних культур упродовж усієї історії міста. Ця протестантська церква, спроектована архітектором Дарио Джакомелли і побудована в 1862-64-му роках, стоїть в містечку Шкір дельи Оландези між площами Пьяцца Кавур і Пьяцца делла Репубблика.

Перші достовірні згадки про голландські і німецькі громади в Ливорно відносяться до початку 17-го століття, коли була створена голландсько-німецька конгрегація. Спочатку члени цих громад дотримувалися католицького культу і навіть мали власний вівтар в церкви Діви Марії, як і багато інших громад. Проте пізніше, зі збільшенням чисельності прихожан, конгрегації знадобилася окрема церква – для проведення власних ритуалів. Упродовж багатьох років ці ритуали відправляли в невеликій будівлі на вулиці Виа дель Консильо. Після об’єднання Італії в середині 19-го століття був оголошений конкурс на створення проекту повноцінного храму, який виграв Дарио Джакомелли.

У 1960-х роках голландсько-німецька конгрегація припинила своє існування, і це стало головною причиною того, що будівля храму стала поступово приходити в занепад. Нащадки колишніх членів конгрегації деякий час намагалися підтримувати церкву, але їх зусиль було недостатньо для того, щоб завадити будівництву багатоквартирної житлової будівлі відразу за храмом або знесло церковних шпилів в цілях безпеки.

  Квартал Венеція (Quartiere La Venezia) опис, фото - Італія: Ливорно


До 1996-го року внутрішні приміщення Голландської церкви були частково затоплені, стіни могли рухнути у будь-який момент, а величезні скляні вікна були розбиті вщент. У 1997-му році голландсько-німецька конгрегація була сформована знову, і відразу ж народився проект по відновленню храму і перетворенню його не лише в релігійне місце, але і в культурний центр. Слід сказати, що ще після Другої Світової війни ця будівля, відома своєю чудовою акустикою, іноді використовувалася як зал для проведення концертів. Правда, його орган, один з кращих в Тоскані, згодом був вкрадений. З приходом нового тисячоліття дах церкви був частково відремонтований, а у віконних отворах з’явилися нові стекла, але вже в 2005-му році рухнула частина зведень церкви. Ще одне обвалення сталося в 2008-му році. Сьогодні Голландська церква знаходиться в гнітючому стані і тому закрита для відвідувань.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap