10 +  Письмо редактору

Билгорай (Bilgoraj) опис, фото – Польща: Люблінське воєводство


билгорай
Фото: Билгорай

Фото і опис

Коли на території Польщі з’явилося містечко Билгорай, точно невідомо. Проте в 1578 році, коли власником цього селища був Адам Горайский, Билгорай отримав статус міста і право здійснювати торгові угоди. Цьому селищу, а також його хазяїну протегував сам Стефан Батория.

Місто було засноване на високому пагорбі Білий Горай, на честь якого і був названий. Через це селище проходила торгова дорога, що сполучає Ярослав і Люблін. Містечко було закладене в дуже вдалому місці: пагорб оточували дві річечки, які не змінили своєї течії і зараз. Таким чином, Билгорай отримував природний захист і міг спокійно розвиватися.

Останнім власником Билгорая був важливий чиновник Валеріан Платонов. Він в 1864 році продав це містечко росіянином.

До 1890 року в невеликому Билгорае, де проживало близько 7 тисяч чоловік, можна було побачити католицький і православний храми, синагогу, три єврейських удома для здійснення молитов, декілька учбових закладів, два госпіталі. Більшість жителів цього селища робили сита, які продавалися не лише по усій Польщі, але і за її межами.

  Наленчув (Naleczow) опис, фото - Польща: Люблінське воєводство


Билгорай щорічно відвідує безліч туристів, тому що з нього зручно добиратися до Росточанского національного парку і заповідника Більше Солска. Головною пам’яткою міста вважається Музей просто неба, що складається з декількох старовинних будов, що збереглися з початку XIX століття. Це і каретний сарай, і житловий будиночок, і комора.

Також у Билгорае варто відвідати три історичні сакральні споруди: барочну церкву Святої Трійці і Успіння Діви Марії, побудовану в першій половині XVII століття, костьол святого Йиржиха, зведений усе в тому ж XVII столітті, і комплекс францисканського монастиря.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap