10 +  Письмо редактору

Мавзолей Мулай Ісмаїла (Tombeau de Moulay Ismail) опис, фото – Марокко: Мекнес


мавзолей мулай исмаила
Фото: Мавзолей Мулай Ісмаїла

Фото і опис

Мавзолей Мулай Ісмаїла – це одна з основних пам’яток Мекнеса. Місто розташовується на плато Эль-Хаджеб в 60 км від Феса. До кінця XVII ст. Мекнес був королівською резиденцією. Пізніше Великий султан Мулай Ісмаїл зробив його головним і найвеличнішим містом своєї величезної імперії. Але, на превеликий жаль, будівництво міста так і не було закінчене.

Місце, на якому розташований мавзолей Мулай Ісмаїла, було частиною колишнього Палацу Справедливості, зведеного в 1700 р. Мавзолей був зведений в XVII ст. Внутрішній двір мавзолею прикрашений красивими фонтанами, гравійованим мармуром, мозаїкою, а підлогу устилають шикарні мекнесские килими. Мавзолей дуже багатий і розкішний, втім, як і усі палаци султана, в яких він жив.

Будівництвом мавзолею Мулай Ісмаїла займалися самі кращі ремісники. В результаті найбільший султан отримав, світлу і витончену усипальню. Вхід в мавзолей прикрашає багатий декор, внутрішня частина будівлі прикрашена різьбленими кедровими стелями і арочними коридорами з мармуровими колонами, привезеними з Волюбилиса, в глибині залу можна побачити генеалогічне дерево роду Алавитов. Перебудовувався мавзолей в XVIII ст. і XX ст.

  Волюбилис (Volubilis) опис, фото - Марокко: Мекнес


Мавзолей складається з трьох залів з дванадцятьма колонами і центрального святилища з гробницею султана. У усипальні Мулая Ісмаїла, прикрашеною багатою ліпниною і мозаїкою, покояться останки його дружини, сина Мулая Ахмеда аль-Даби, а також султана Мулая Абдеррахмана. По своєму виду усипальня дуже схожа на некрополь роду Саадидов, що в Маракеші. У залі з гробницею представлені кращі твори марокканських майстрів. Це приміщення відрізняється розкішним інтер’єром і прекрасно поєднується з аскетичними двориками.

Усипальня Мулая Ісмаїла з мечеттю є однією з небагатьох ісламських святинею Марокко, яку можуть відвідувати не мусульмани.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap