10 +  Письмо редактору

Центральний музей староруської культури і мистецтва ім. Андрія Рубльова опис, фото – Росія – Москва: Москва


центральный музей древнерусской культуры и искусства им. андрея рублева
Фото: Центральний музей староруської культури і мистецтва ім. Андрія Рубльова

Фото і опис

Центральний музей староруської культури і мистецтва імені Андрія Рубльова розташований в Спасо-Андрониковом монастирі. Монастир був заснований в середині 14 століття митрополитом Алексієм. Спаський собор (1420 р.) монастиря є прадавнім архітектурним пам’ятником Москви.

У Спасо-Андрониковом монастирі великий іконописець Древньої Русі Андрій Рубльов жив (був ченцем) і працював. Там же був похоронений в 1430 році. У віконних отворах вівтаря головного Спаського собору збереглися фрески Андрія Рубльова.

Музей Андрія Рубльова – єдиний в Росії музей, експозиція якого присвячена середньовічній російській художній культурі. Рішення про створення музею Андрія Рубльова було прийняте в 1947 році після визнання його великим російським художником. Указ про створення музею радянський уряд видав до річниці – святкування 800-річчя Москви.

Монастир, в якому було вирішено організувати музей, був повністю розорений. Музейні фонди збиралися важко, по крихітках. Багато експонатів вимагали серйозної відновної роботи. Над деякими експонатами реставратори працювали роками. Підготовка відкриття музею велася 13 років. Відкриття музею відбулося у вересні 1960 року.

  Музей історії горілки опис, фото - Росія - Москва: Москва


Першим директором музею був Д. Арсенишвили – видатний фахівець музейної справи. Науковим співробітником була Н. Демина – визнаний знавець творчості Андрія Рубльова. Їх заслуги в організації музею були відмічені в 2001 році. У музеї були встановлені меморіальні дошки роботи Церетели і Суворова.

В наші дні у фондах музею налічується більше п’яти тисяч ікон. Серед них є ікони роботи Діонісія. Тут зберігаються великі збори іконних окладів, рукописних і друкарських книг, присвячених проведенням богослужінь і співецьких обрядів. У колекції музею багато рідкісних літургійних предметів.

Нинішня експозиція музею розташована в усіх відреставрованих і доступних відвідувачам приміщеннях церкви Архангела Михайла і трапезної палати. Виставковий зал розташований в Настоятельском корпусі монастиря.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap