10 +  Письмо редактору

Археологічний музей Ніцци (Musee d’archeologie de Nice) опис, фото – Франція: Ніцца


археологический музей ниццы
Фото: Археологічний музей Ніцци

Фото і опис

Археологічний музей Ніцци, що знаходиться на пагорбі Симье, невеликий. Але вже якщо турист опинився в цьому районі, скажімо, для візиту в розташований буквально через дорогу музей Матисса, відвідати храм археології точно має сенс.

Заснований музей в 1960 році, спочатку він розміщувався на першому поверсі музею Матисса. У 1989 році збори отримали власну будівлю в самому відповідному для нього місці: біля розкопок древнього римского міста Цеменелум. Залишки римських стін – перше, що бачить турист, під’їжджаючи сюди.

У цих місцях цивілізації змінювали один одного з давніх часів: свої сліди у благодатній землі Ніцци залишили племена неоліту, греки, етруски, римляни. Територію нинішнього Провансу римляни завоювали ще в II столітті до нашої ери, Цеменелум став столицею провінції Приморські Альпи. Це було велике місто: його населення складало приблизно десять тисяч чоловік. Тут були амфітеатр, здатний вмістити п’ять тисяч глядачів, і великі терми. Через Цеменелум у напрямку до басейну Роны йшла дорога, побудована римлянами, – виа Юлиа Аугуста.

  Площа Россетти (Place Rossetti) опис, фото - Франція: Ніцца


Цеменелумские терми знаходяться прямо біля будівлі музею і складають важливу частину його колекції. Добре видно їх пристрій: роздягальні, потім палестра (зал для фізичних вправ) і фригидарий (приміщення для холодних ванн). Повправлявшись і купнувшись в холодній воді, городянин переходив в теплий тепидарий, а звідти вже в кальдарий, де температура була максимальною. Навіть сьогодні масштаби комплексу давності двотисячоліття викликають повагу – він займає близько двох гектарів. Вражають і розвалини величезної арени з арочними стінами, що частково збереглися, складеними з битого каменю на цементі.

По експонатах музею можна скласти уявлення про життя античного міста. Тут виставлені статуї, стелы, саркофаги, вази, посуд, інструменти, ювелірні вироби, флакони для духів, шпильки, монети. Майстерно виконана бронзова маска Силена і шматки меблів були знайдені під час вивчення затонулого античного корабля. Потужні кам’яні віхи, своєрідні дорожні знаки тієї великої епохи, стояли уподовж виа Юлиа Аугуста – на них висічені відстані до головних міст. Цікаво розглянути об’ємну модель цеменелумских терм, поновлюючу комплекс в найдрібніших деталях. У музейному магазині продаються репродукції ваз, зліпки з експонатів.

  Каплиця Пресвятої Трійці і Святої Плащаниці (Chapelle de la Tres - Sainte - Trinite et du Saint - Suaire) опис, фото - Франція: Ніцца


Експозиція на пагорбі Симье – основна частина музею, у якого є і другий, не менш цікавий майданчик “Тера Амата”. Вона знаходиться на бульварі Карно, на схилі гори Борін, і присвячена людям епохи палеоліту, що жили на території сьогоднішньої Ніцци.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap