10 +  Письмо редактору

Храм Св. Симона Кананита опис, фото – Абхазія: Новий Афон


храм св. симона кананита
Фото: Храм Св. Симона Кананита

Фото і опис

Храм Святого Апостола Симона Кананита в місті Новий Афон – цікава архітектурна споруда раннього середньовіччя. Він був зведений за часів розквіту Абхазького царства (IX – X ст.), і на сьогодні є найунікальнішим пам’ятником абхазької школи церковної архітектури, візантійської культури, що сформувалася під впливом.

За переказами, в середині I ст. апостоли Симон Кананит і Андрій Первозванний вступили в Апсилию. Андрій Первозванний поїхав далі на північ, а апостол Симон Кананит оселився в кам’яній печері недалеко від річки Псырцха. Незабаром слава про проповеднической діяльність Симона Кананита в місті Анакопия дошли до римських префектів. Згодом апостола осягнула мученицька смерть. Місцеві жителі, звернувшись в християнство, погребли тіло апостола. Дещо пізніше на цьому місці був побудований храм, який був центром Себастопольской і Анакопийской єпархій.

Храм неодноразово руйнували. У листопаді 1875 р. розвалини храму передали у володіння Новоафонскому Симоно-Кананитскому монастирю, після чого ченці зайнялися його відновленням. В результаті реставрації обитель зазнала деяких змін: більшість стін були забілені, також була змінена їх висота, з’явився новий профільований карниз, барабан придбав круглу форму, а купол – цибулинну. Над західним притвором ченцями була надбудована дзвіниця. Південний і західний портики над входами так і не були відновлені. Відновні роботи в храмі закінчилися на початку 1882 р. В тому ж році відбулося його урочисте освячення.

  Цквара опис, фото - Абхазія: Новий Афон


Нині обитель Святого Симона Кананита – це побудований з білого тесаного каменю середніх розмірів храм. На стінах церкви збереглися два грецькі ранньосередньовічні написи. Перша з них знаходиться над південним входом в обитель і датується IX – X ст., а друга – на східному фасаді храму.

На сьогодні храм Святого Апостола Симона Кананита в Новому Афоні є діючим.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap