10 +  Письмо редактору

П’ята авеню (Fifth Avenue) опис, фото – США: Нью-Йорк


пятая авеню
Фото: П’ята авеню

Фото і опис

П’ята авеню – важлива міська артерія Нью-Йорка, одна з найзнаменитіших і дорожчих вулиць світу. Вона бере початок у Вашингтон-сквер-парк в Нижньому Манхэттене і перетинає острів з півдня на північ, закінчуючись у Гарлем-Ривер, на перехресті з 142-ою вулицею. П’ята авеню ділить Манхэттен на дві частини – західні і східні. Цю обставину використали для зручної нумерації будинків : на “горизонтальних” вулицях вона починається від П’ятої авеню в обох напрямах, на схід і на захід. Таким чином, на будь-якій “горизонтальній” вулиці є два будинки № 1 – West (на карті зліва від П’ятої) і East (справа). Збільшуються номери в напрямі від П’ятої.

У будь-якому випадку туристові, що вивчає Манхэттен, не уникнути П’ятої авеню. Як і Бродвей, вона скрізь, і на ній усе. На ній і білі готичні шпилі католицького собору святого Патріка, і знаменита статуя атланта у Рокфеллеровского центру навпроти, і монументальна будівля Нью-йоркської публічної бібліотеки. Тут коштують і всесвітньо відомі хмарочоси – Эмпайр-Стейт-билдинг, Флэтайрон-билдинг (“Праска”), “П’ята авеню, 500”, і історичні будівлі – Элизабет-Арден-билдинг, Горам-билдинг, Риццоли-билдинг, колишня резиденція Джорджа Вандербильта, готель “Плаза” .

  Театральний квартал (Theatre District) опис, фото - США: Нью-Йорк


Але сюди ж, на П’яту авеню, виходить і Центральний парк, цей оазис світу і тиші посеред “кам’яних джунглів” Нью-Йорка. Можна сховатися в його зелені, відпочити на березі озера або подивитися на тварин в зоопарку і знову повернутися на П’яту. Тут, біля Центрального парку, якраз починається музейна миля – відрізок П’ятої між 82-ою і 105-ою вулицями, що густо “утикається” музеями. Тут їх десять, у тому числі знаменитий Метрополітен, музей Соломона Гуггенхайма, Єврейський, Нова галерея.

Якщо ж турист приїхав за дорогими покупками – П’ята авеню і тут не підведе. На цій вулиці сконцентровані бутики з товарами найвідоміших брендів – Армани, Гуччи, Де Бирс, Картье, Луї Виттон, Джимми Чу, Прада, Версаче, Сваровски, а також дуже популярний комп’ютерний магазин Apple і величезний універмаг іграшок Шварця (обоє знаходяться в хмарочосі Дженерал-Моторс-билдинг). Для прагнучих видовищ тут кілька разів в рік проводяться паради (старий з них – щорічний парад на честь дня святого Патріка, під час якого вулиця заповнюється сотнями тисяч людей в зеленому).

  Крайслер-билдинг (Chrysler Building) опис, фото - США: Нью-Йорк


Чого б турист не побажав, чим би він не цікавився – тут, на дивовижній П’ятій авеню, він знайде це обов’язково.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap