10 +  Письмо редактору

Типаса (Tipaza) опис, фото – Алжір: Місто не вказане


типаса
Фото: Типаса

Фото і опис

Типаса – один з древніх пам’ятників архітектури, занесених в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розташовується на узбережжі Середземного моря, на захід від Алжіру.

Древня застава фінікійців був побудована на трьох підвищеннях в 5-6 столітті. Розквіт торговому форту принесли римляни, що захопили її в 46 році в числі інших населених пунктів Мавританії. Місто отримало “римське право”, що надає майже повні громадянські права, а після колонізації жителі Типасы порівнялися в правах з жителями Риму. Раннє поширення християнського вчення в місті не отримало підтримки від місцевих жителів, але на честь понівеченої християнської діви Сальсы на березі моря була побудована базиліка.

По велінню короля вандалів Гунериха в Типасе були спроби насадити аріанство за допомогою присланого в 484 році єпископа, але частину населення залишило місто, перемістившись в Іспанію, інші жителі піддавалися жорстоким гонінням. Занепад Типасы на деякий час призупинили араби, прибулі сюди в VI столітті, вони дали місту новіше ім’я – Тефассед (“розвалини”).

Після розкопок була виявлена двухнефная базиліка св. Сальсы з двома прибудовами і залишками античної обробки мозаїкою. Знайдені були також залишки ще двох церков – св. Олександра і Великої базиліки, оточені некрополями з гробницями з каменю, з мозаїкою в якості прикраси. Є також руїни театру, терм, нимфеума, який в різний час служив святилищем для міфічних водних божеств і крестильней. У місці розташування Великої базиліки декілька століть добували камінь, але фундамент зберігся у вигляді плану, можна розглянути усі сім прибудов. Також під церквою були відкриті поховання з твердої кам’яної породи, одне з яких має форму круга.

З 1857 року Типаса існує як сучасне місто. На сьогодні в нім проживає більше 25 тис. жителів.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap