10 +  Письмо редактору

Стара церква Оре (Are gamla kyrka) опис, фото – Швеція: Оре


старая церковь оре
Фото: Стара церква Оре

Фото і опис

Стара церква Оре є однією з древніх зупинок, зведених для паломників, що йдуть по маршруту святого Олафа, який сполучає Зундесвалле з норвезьким Тронхеймом. Стара церква Оре була побудована в середині або у кінці 1100-х років за прикладом норвезьких храмів того часу, оскільки графство Ямтланд, на території якого і знаходиться ця сакральна будова, до 1645 року входило до складу Норвегії. Значне розширення храму провели в середині XVIII століття. Ще одна реконструкція церкви відбулася на початку XX століття, що дозволило зберегти цей храм до нашого часу.

Зараз стара церква Оре – це єдина середньовічна кам’яна церква, що збереглася, розташована в горах на шляху святого Олафа. Церква не забута вірянами. Тут часто проходять різні церковні заходи, що збирають сотні паломників. Храм відкритий для візитів туристів.

Велика частина старого церковного устаткування з церкви в Оре була перевезена в 1890 році в новий храм в Дуведе. Деякі предмети, наприклад, дві люстри 1700-х років створення або купіль з пеліканом, були повернені у зв’язку з ремонтом дуведской церкви в 1920 році.

  Гора Орескутан (Areskutan) опис, фото - Швеція: Оре


Однією зі святинь старої церкви Оре вважається невелика дерев’яна статуетка, що зображує норвезького короля вікінгів – святого Олафа. Припускають, що вона була виготовлена в Тренделаге в 1300 році. Корона, що прикрашала чоло святого, зникла, тому її в 1719 році замінили шапочкою. Цю статуетку в 1983 році вкрали, але викрадача знайшли. Також нещодавно були виявлені викрадені із старої церкви Оре пісочні години, виготовлені в 1750 році.

Ще однією пам’яткою храму вважається береза, яка росте прямо в стіні церкви.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap