10 +  Письмо редактору

Василико (Vasiliko) опис, фото – Греція: Острів Эвия (Эвбея)


василико
Фото: Василико

Фото і опис

Василико – невелике містечко в центральній частині грецького острова Эвия, приблизно в 10 км від адміністративного центру острова міста Халкис. Порт Василико Лефканди розташований всього в двох км на південь від центру міста і є сьогодні дуже популярним пляжним центром з прекрасно розвиненою туристичною інфраструктурою.

Результати археологічних розкопок свідчать, що люди мешкали в цих краях ще в доісторичний період, а поселення, що існувало на місці сучасного Лефканди вже в 3000 році до н. е., розвивалося і процвітало аж до кінця геометричного періоду, але потім прийшло до занепаду і було покинуте.

Жителі прибережного поселення, заснованого імовірно в 15-м столітті, з часом перебралися углиб острови ближче до старої франкської вежі, сподіваючись на те, що при необхідності масивні кріпосні стіни зможуть захистити їх. Саме навколо цієї вежі, яка сьогодні відома як Королівська вежа і є однією з головних місцевих пам’яток, і сформувалося містечко Василико.

Ви отримаєте масу задоволення, прогулюючись по вузьких звивистих вуличках історичного центру Василико з симпатичними одно – і двоповерховими будовами, зведеними в неокласичному стилі. У історичному центрі знаходиться згадана Королівська вежа – квадратна вежа-фортеця, що досить добре збереглася до наших днів, висота якої складає 17,5 м, а ширину стін – 8,2 м. Вежа відкрита для відвідувачів. До входу у вежу, розташованого на висоті 7 м над землею, ведуть сучасні металеві сходи, що замінили занепалу стару дерев’яну конструкцію.

  Лутра Эдипсу (Loutra Edipsou) опис, фото - Греція: Острів Эвия (Эвбея)


На окрему увагу, поза сумнівом, заслуговує і вражаюча купольна базиліка Успіння Богородиці, що розташувалася на старій міській площі, побудована у кінці 19-го століття. Любителям же старовини будуть цікаві останки древніх гробниць біля Лефканди.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap