10 +  Письмо редактору

Монастир Св. Герасима (Agios Gerasimos) опис, фото – Греція: Острів Кефалония


монастырь св. герасима
Фото: Монастир Св. Герасима

Фото і опис

Святий Герасим (Герасим Кефалонийский) здавна вважається покровителем грецького острова Кефалония і його жителів. Це самий шанований святий тутешніх місць. Тому недивно, що головний храм Кефалонии присвячений Святому Герасиму.

Святий Герасим був пострижений в ченці на святій горі Афон, після чого відправився в Єрусалим, де і був рукопокладений у священики. Там він прослужив 12 років в церкві Воскресіння Господня. Після Єрусалиму Святий Герасим деякий час прожив відлюдником на островах Кріт і Закинф і, нарешті, в 1555 році влаштувався на Кефалонии. Тут він і прожив залишок свого життя. Помер Святий Герасим 15 серпня 1579 року.

Перші роки, які Святий Герасим провів на Кефалонии, він жив в печері в Ласси (курортне передмістя Аргостолиона). У 1560 році він заснував монастир в долині Омала (центральна Кефалония) недалеко від села Вальсамата і назвав його “Новий Єрусалим”. До наших днів збереглася невелика печера-келія під будівлею монастиря і величезний платан, який був посаджений самим святим. Під час землетрусу 1953 роки монастир грунтовно постраждав і переважно був відбудований наново.

  Пляж Петани (Petani Beach) опис, фото - Греція: Острів Кефалония


Головною реліквією монастиря є нетлінні мощі Святого Герасима. Після його смерті тіло двічі піддавали ексгумації, і кожного разу воно залишалося нетлінним (таким воно і залишається). У 1622 році Святий Герасим був канонізований. Сьогодні святі мощі покояться в окремому храмі в скляній раку. В день поминання Святого Герасима 16 серпня проводиться урочиста служба і мощі святого проносять над хворими і немічними. Святий Герасим був знаменитий своїм дивовижним даром зцілення людей (у тому числі і одержимих).

Офіційним державним святом на острові Кефалония є 20 жовтня – День Святого Герасима. Сьогодні монастир Святого Герасима є найзнаменитішим і відвідуваним храмом острова. Щорічно сюди приїжджає величезна кількість паломників з різних країн, бажаючи доторкнутися до святині.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap