10 +  Письмо редактору

Яблонне-над-орлицей (Jablonne nad Orlici) опис, фото – Чехія: Пардубицкий край


яблонне-над-орлицей
Фото: Яблонне-над-орлицей

Фото і опис

Як випливає з назви міста Яблонне-над-орлицей, він розташований на березі ріки Тиха Орлице. З іншого боку його захищають високі Орлицкие гори.

На гербі міста зображений ведмідь з палицею, яка була учасником дуже незвичайних подій. Згідно з місцевою легендою, на путівці на обоз збирача податків, якого зазвичай супроводжував чернець з палицею, що свідчить про те, що це справжній королівський уповноважений, а не шахрай, що ховається під його личиною, напав ведмідь. Усі учасники процесу збору оброку розбіглися. Ведмідь забрався на віз, щоб поживитися здобиччю. Коні злякалися незвичайного пасажира і понесли. Ведмідь вчепився в палицю, залишену ченцем, і гордо в’їхав в Яблонне-над-орлицей. Городяни вирішили зафіксувати його на своєму гербі.

Одне з найдревніших містечок Пардубицкого краю, Яблонне був заснований в XI столітті. Правда, достовірних свідчень про це немає. Перші згадки цього населеного пункту в літописах відносяться до 1304 року. На початку XIV століття Яблонне став королівським подарунком за хорошу службу Залежу Фалкенштейну. Трохи пізніше Завиш продав місто ченцям зі Збраслава. Взагалі, список власників міста досить довгий. Найбільш значний вплив на економічний розвиток міста зробили пани Пернштейны і Лихтенштейны. Останні правили в місті до 1918 року.

  Быстре (Bystre) опис, фото - Чехія: Пардубицкий край


Туристи, що приїжджають в Яблонне, знайдуть дуже багато історичних об’єктів, гідних уваги. Наприклад, варто відвідати храм святого Варфоломея, зведений в 1680 році у барочному стилі. Його інтер’єри декоровані в манері рококо і датуються серединою XVIII століття.

Центральна площа міста прикрашена старовинними барочними особняками і неодмінною Чумною колоною. Вона була побудована в Яблонне в 1748 році.

Любителям історичних експозицій сподобається місцевий музей, присвячений археологічним знахідкам, ремеслам краю і життя і творчості відомих уродженців Яблонне.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap