10 +  Письмо редактору

Церква Сен-Тома-д’Акин (Eglise Saint – Thomas – d’Aquin) опис, фото – Франція: Париж


церковь сен-тома-д’акин
Фото: Церква Сен-Тома-д’Акин

Фото і опис

Церква Сен-Тома-д’Акин (Святого Хоми Аквинского), фасад якої виходить на крихітну однойменну площу, названа ім’ям великого католицького філософа і теолога, що звів пізнання в ранг благородної діяльності людини.

Сама церква веде свою історію від невеликої монастирської каплиці домініканців на Рю де Бак – втім, в 1632 році тут, недалеко від Сорбонни, ще ганяли корів. Домініканський монастир з’явився в цьому місці не випадково: Париж разом з Болоньєю був основним центром діяльності ордену, заснованого в 1216 році ченцем і проповідником Святим Домініком. Головними цілями домініканців були проповідь, освіта і боротьба з єрессю. Саме домініканці очолювали у той час кафедру теології Сорбонни.

Як це завжди відбувалося в подібних випадках, маленька каплиця дуже швидко перестала вміщувати прихожан, і в 1683 році почалося будівництво нового храму за проектом архітектора Пьера Бюйе. До 1791 року церква була повністю зведена і передана під небесне заступництво домініканця Святого Хоми Аквинского, що п’ятьма з половиною віками раніше викладало в Парижі богослов’я і філософію.

  Театр де ля Виль (Theatre de la Ville) опис, фото - Франція: Париж


Церква з її скромним фасадом в стилі класичного італійського бароко була пишна рельєфами, скульптурами, вітражами. Проте через два роки грянув революційний терор, домініканців вигнали, церкву розграбували і перейменували в “храм світу”. У ній розмістився клуб якобінців, а в монастирі – збройові майстерні.

Спаплюжений храм повернув своє призначення в 1803 році. Упродовж XIX і XX віків Париж відшкодовував церкви втрачені скарби. Сьогодні тут можна бачити чудові полотна: “Явище Богоматері Святому Иерониму” Джованни Франческо Барбьери, “Святу Катерину Александрійську” Жака-Луї Тузе, багатофігурну композицію розпису куполу кисті Мерри-Жозефа Блонделя, “Успіння Богородиці” Сальватора Троянда. Головний неф і каплиці церкви настільки насичені витворами мистецтва, що нагадують швидше музей. Проте це діючий храм, в якому як і раніше звучать пристрасні, проникаючі до глибин свідомості проповіді братів-домініканців.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap