10 +  Письмо редактору

Церква Сент-Эсташ (Eglise Saint – Eustache) опис, фото – Франція: Париж


церковь сент-эсташ
Фото: Церква Сент-Эсташ

Фото і опис

Церква Сент-Эсташ знаходиться поряд з підземним комерційним центром Форум Ле-Аль, колишнім Центральним ринком. Храм прославлений своїм органом, найбільшим у Франції. По воскресіннях тут проходять органні концерти.

Церква присвячена християнському великомученикові Євстафію, однаково шанованому і в католицизмі, і в православ’ї. Євстафій Плацид був великим воєначальником за часів римських імператорів Тита і Траяна. Християнство він прийняв після того, як на полюванні зустрів оленя, в рогах якого побачив образ Спасителя (на даху Сент-Эсташ можна розглянути голову оленя). Покликаний імператором вести війну проти варварів, Євстафій приніс перемогу і повернувся в Рим, де відкрито сповідував свою віру. Разом з сім’єю він був відданий на розтерзання хижакам, але дикі звіри не торкнули його. Імператор велів кинути мучеників в розжарену утробу мідного бика – тут вони і прийняли смерть.

Сент-Эсташ почали будувати в 1532 році за проектом архітектора Лемерсье – за зразок він узяв готичний Нотр-Дам-де-Пари. По цьому плану звели неф, північні капели і фасад, обернений на південь. У наступному столітті південні капели і зведення нефи випробували вплив стилю ренесанс. А в XVIII столітті фасад церкви перебудували вже в класичному стилі – для цього знесли перший проліт церкви з двома капелами. Таким чином, суто готичний план храму поєднується з ренесансними об’ємами і класичним фасадом.

  Могила Наполеона (Tombeau de Napoleon) опис, фото - Франція: Париж


Після переїзду королівського двору в Лувр Сент-Эсташ, розташована недалеко від палацу, набула ролі церкви королівського сімейства. Сюди водили на Меси малолітнього Людовика XIV, тут відспівували його матір Ганну Австрійську і всесильного інтенданта фінансів Кольбера. Тут хрестили майбутнього кардинала Рішельє і Мольера.

Знаменитий орган Сент-Эсташ по розмірах перевершує орган Собору Паризької Богоматері – в нім близько восьми тисяч труб. Сучасний інструмент змонтували тільки в 1989 році, причому використали частину старовинних труб, вцілілих після пожеж. За пюпітром органу в Сент-Эсташ сидить великий Жан Гийу, улюблений органіст королеви Великобританії Єлизавети II.

Перед церквою на площі Рене-Кассен встановлена скульптура “Слух” Анри де Миллера – величезна людська голова, долоня біля вуха. Голова немов слухає, що відбувається під землею.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap