10 +  Письмо редактору

Музей Монпарнаса (Musee du Montparnasse) опис, фото – Франція: Париж


музей монпарнаса
Фото: Музей Монпарнаса

Фото і опис

Музей Монпарнаса розповідає про один аспект життя кварталу – про його художників. Місце, де знаходиться музей, дуже цікаве, з багатою історією.

Тут, в маленькій безвиході на проспекті Мэн, в 1912 році відкрила свою майстерню художниця Марія Васильєва, уродженка Смоленська. До цього вона вже організувала в Парижі Російську академію витівок; говорили, що гроші на це дала їй російська імператриця Олександра. У ательє Васильевой як в клуб приходили ті, що жили на Монпарнасе художники – Шагал, Пікассо, Матисс, Брак, Модильяни, Цадкин, Грис, Сутин. Розмовляли, сперечалися, малювали, Фернан Леже читав лекції про сучасний живопис.

Марія Васильєва писала картини в стилі кубізму, декорувала меблі, майструвала ляльок. Але багато хто пам’ятає її в основному із-за їдальні. Коли почалася Перша світова, художники впали в убогість і насилу виживали. Їх врятувала Васильєва, що відкрила у своїй майстерні благодійну їдальню. Простий обід там коштував 65 сантимів, з вином – 75. Що діяв тоді комендантська година не поширювалася на їдальню, зареєстровану в якості приватного клубу, і художники юрбилися тут і вдень, і вночі. Веселилися, а іноді сварилися. Відомий випадок, коли на вечірку не покликали Модильяни – серед гостей була його колишня кохана з новим супутником. Усі знали, що Модильяни часто п’є і буйствує. Проте Модильяни прийшов – вже п’яний, почав бешкетувати, вихопив пістолет, і Васильєва (а вона була дуже маленького росту) зіштовхнула великого художника зі сходів, тоді як Пікассо і де Сарате замикали двері.

  Національний парк Комоэ (Comoe National Park) опис, фото - Кот-д'Ивуар: Місто не вказане


У кінці XX століття мерія XIV округу викупила безвихідь для забудови, але громадськість не дала нічого міняти. У 1998 році в колишньому ательє Марії Васильевой відкрився музей Монпарнаса. Постійна виставка “Марія Васильєва у своїх стінах” демонструє роботи художниці; фотографії, картини, малюнки того часу розповідають про творчу історію Монпарнаса. У музеї проводяться виставки художників минулого і сьогодення.

У безвиході усе залишилося, як раніше. Біля будинку №21 по проспекту Мэн відвідувач входить у вузький мощений проїзд і немов виявляється на сільській вуличці століття тому. Там дивно: зарості винограду, бузку, жимолості, бересклету. Можна вдихнути повітря монпарнасской вольниці і заразом подивитися на східці, з яких зіштовхували Модильяни.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap