10 +  Письмо редактору

Базиліка Сан Микеле Маджоре (Basilica di San Michele Maggiore) опис, фото – Італія: Павия


базилика сан микеле маджоре
Фото: Базиліка Сан Микеле Маджоре

Фото і опис

Базиліка Сан Микеле Маджоре в Павии – це один з найвидатніших зразків стилю ломбардної романики. Церква, присвячена Архангелові Михайлу, була побудована в 11-12-му повіках.

Перший храм на честь Архангела Михайла був зведений в Павии на місці нинішньої Палацової каплиці, але був зруйнований під час пожежі в 1004-му році. Будівництво ж сучасної будівлі базиліки почалося в кінці 10-го століття (крипта, хори і трансепт) і завершилося в 1155-му році. А в 1489-му році зведення центральної нефи були замінені за проектом Агостино та Кандия. Саме у цій церкві коронувалися Луї IIIв 900-му році і великий Фрідріх Барбаросса в 1155-му році, і тут же мали місце інші важливі історичні події.

Сан Микеле Маджоре може вважатися прототипом багатьох середньовічних церков Павии, наприклад, Сан Пьетро ин Чьель д’Оро і Сан Теодоро. Проте вона відрізняється від останніх тим, що при її будівництві замість цеглини використали піщаник, а також формою латинського хреста з центральним нефом і двома бічними прибудовами і протяжнішим трансептом. Трансепт Сан Микеле Маджоре має власний фасад, неправдиву апсиду і циліндричне склепіння і виділяється із загальної конструкції церкви. Також звертає на себе увагу його довжина – 38 з 55 метрів загальної довжини базиліки.

  Замок Кастелло Висконтео (Castello Visconteo) опис, фото - Італія: Павия


На перетині нефи і трансепту височіє восьмикутний асиметричний купол, підтримуваний вітрилами зведення в ломбардо-романском стилі. Фасад базиліки прикрашений численними скульптурами з піщанику, частина яких, на жаль, нині зруйнована. Тут же можна побачити п’ять подвійних і одне одинарне склепінчасте вікно і хрест, які є реконструкцією 19-го століття. Барельєфи на фасаді зображують людську фігуру, тваринного і фантастичного створення. Над малим порталом поміщені портрети святого Эннодия, єпископа Павии, і святого Элевкадия, архієпископа Равенны, а в люнетах видно зображення ангелів. Усередині, під апсидою з величезною фрескою 16-го століття, розташований головний престол з мощами святих Эннодия і Элевкадия. У пресвитерии збереглася старовинна мозаїка, а в крипті – прекрасно прикрашені капітелі і монумент Мартино Салимбене 15-го століття.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap