10 +  Письмо редактору

Фортеця тамплієрів (Castillo Palacio de Peniscola) опис, фото – Іспанія: Пенискола


крепость тамплиеров
Фото: Фортеця тамплієрів

Фото і опис

Фортеця тамплієрів, також відома як фортецю Папа місяць, – одна з головних туристичних пам’яток Пенисколы. Фортеця була побудована лицарями ордену тамплієрів на місці старовинної мавританської цитаделі в найвищій точці скелястого мису (64 метри н. у.м.). Завдяки своєму вигідному стратегічному розташуванню, цей мис завжди був ласим шматочком для завойовників території сучасної Пенисколы, включаючи фінікійців, древніх греків і римлян, карфагенян, візантійців і арабів. Коли король Хайме I завоював ці землі, на мисі вже стояла мавританська цитадель. Хайме I передав цитадель рицарському ордену тамплієрів, який допоміг йому виграти війну, і в 1294-1307-му роках на місці цитаделі була побудована фортеця.

Пізніше, коли фортецю Пенисколы зайняв Папа Римський Бенедикт XIII, відомий як Папа місяць, він наказав переробити її в папський палац. Бенедикт XIII зійшов на Папський престол під час Великого західного розколу в кінці 14-го століття, і, відмовившись віддати права на Папський престол, він сховався в Пенисколе, де жив з 1417-го року аж до своєї смерті в 1423-му році. Саме тому сьогодні Пенискола вважається одним з найголовніших релігійних міст Іспанії і одним з самих відвідуваних місць після Альгамбры. Бронзова статуя Папи Римського Бенедикта XIII встановлена перед входом у фортецю.

  Фортеця тамплієрів (Castillo Palacio de Peniscola) опис, фото - Іспанія: Пенискола


Що стосується самої фортеці тамплієрів, потрапити в неї можна через одні з трьох воріт : ренесансний Портал Фоск, що служив головним входом аж до 18-го століття, ворота Сан Пер, обернені убік моря, або ворота Санта Марія, побудовані в 1754-му році для поліпшення доступу в місто. Потрапивши всередину і підійнявшись по сходах, туристи можуть насолодитися розкішними видами Пенисколы і околиць, що відкриваються з вершини фортеці. Цікаво, що знамениті зубчасті стіни фортеці тамплієрів були прибудовані до неї тільки в 1961-му році спеціально для зйомок фільму. А колишній артилерійський склад був перетворений на ботанічний сад з пальмовими і маслиновими деревами і рослинами, привезеними з національного парку “Серра д’Ирта”.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap