10 +  Письмо редактору

Церква Святої Трійці опис, фото – Росія – Санкт-Петербург: Петергоф


церковь святой троицы
Фото: Церква Святої Трійці

Фото і опис

Храм Святої Трійці є православною церквою, розташованою на Власному проспекті, біля будинку №84 в місті Петергоф. Є об’єктом культурної спадщини і знаходиться під охороною держави.

Спочатку в районі Власної дачі був встановлений дерев’яний храм в ім’я Володимирської ікони Божої Матері. Він був побудований в 1748 році на захід від палацу Єлизавети Петрівни. Храм був увінчаний однією главою, дзвіниця була відсутня. Його довжина дорівнювала 12,8 метрів, а ширина – 6,4 метра. Іконостас і ікони, написані на полотні, були перевезені з собору святих апостолів Петра і Павла (Санкт-Петербург). До кінця XVIII століття храм був скасований. У 1797 році церква була відновлена і освячена в ім’я Святої Живоначальной Трійці. У 1858 році її розібрали унаслідок занепаду.

В середині літа 1858 року на місці колишнього храму духівник імператорської сім’ї протопресвитер Василь Бажанов у присутності государя провів урочисту закладку нової церкви з каменю, план якої був розроблений архітектором Андрієм Івановичем Штакеншнейдером. Під жертовника в новостроящуюся церкву була покладена плита із зображеним на ній хрестом, виявлена при зламі старого храму. Урочиста церемонія освячення Свято-троїцького храму була здійснена тим же духівником Василем Бажановым в липні 1860 року у присутності імператора.

  Колоністський парк опис, фото - Росія - Санкт-Петербург: Петергоф


Новий кам’яний храм був побудований у стилі барокко з одним багатогранним куполом. Богослужіння тут проводилися лише один раз в році – у свято Святої Трійці. У 1918 році храм був закритий і використовувався як кімната очікування відвідувачів так званого Побутового музею, який розміщувався у будівлі палацу (Власної дачі), що знаходилася неподалік.

Під час Другої Світової війни Троїцький храм серйозно постраждав від обстрілу. У післявоєнний період будівля храму стала поступово руйнуватися, і в 1970-і роки було законсервовано.

Через декілька десятиліть, в 2005 році вціліла будівля Свято-троїцької церкви була передана Російській Православній Церкві і приписана до храму преподобного Серафима Саровского в Петергофе. Нині в церкви ведуться відновні роботи.

У формах кам’яної церкви є присутніми елементи імітації архітектури першої половини XVIII століття. Храм – одноповерховий, влаштований на підвалах. У плані має прямокутну форму, унаслідок того, що до четверика основного об’єму прибудовані прямокутні об’єми притвору і вівтаря. Купол цибулинної форми знаходиться на восьмигранному світловому барабані. Вікна відрізняються великим розміром. Зовнішнє оформлення відрізнялося скромністю і простотою.

  Церква Серафима Саровского опис, фото - Росія - Санкт-Петербург: Петергоф


Внутрішня обробка храму робилася під спостереженням професора архітектури Імператорської Академії витівок Олександра Павловича Брюллова. У церкві знаходилася мозаїчна ікона Божої Матері, закріплена у верхній дошці аналоя.

Окремо від храму на шести порожнистих колонах з чавуну була побудована маленька дзвіниця з шатровим завершенням і цоколем з каменю. Її проект був розроблений А. И. Штакеншнейдер і затверджений в червні 1860 року. До наших днів дзвіниця не збереглася.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap