10 +  Письмо редактору

Бебржанский національний парк (Biebrzanski Park Narodowy) опис, фото – Польща: Подляское воєводство


бебржанский национальный парк
Фото: Бебржанский національний парк

Фото і опис

У Польщі налічується 23 національних парку. Бебжанский заповідник, розташований на берегах річки Бебжи, вважається найбільшим і цікавим з них. Його площа складає більше напівтисячі км кв. Приблизно половину території парку займають болота, частину, що залишилася, – ліси і поля.

Урочисте відкриття парку відбулося 9 вересня 1993 року, а через пару років світовою спільнотою була визнана колосальна цінність Бебжанских боліт. Навесні і осінню вони стають непрохідними, зате влітку цілком придатні для спостереження за численними пернатими, які гніздяться тут, залучені великою кількістю комах. Кого тут тільки немає! Орнітологи, працюючі у Бебржанском національному парку, говорять про 270 видів птахів, яких можна побачити тут в літній період. Це, в першу чергу, водоплавні птахи: крячки, кроншнепи, болотяні луні і інші. Більшість з них і не покидає благословенні болота, лише 113 види пернатих є перелітними.

Також долина низовинної неквапливої річки Бебжа виявилася відповідною для 48 видів ссавців. Це і відомі лісові хижаки – вовки і лисиці, і річкові “будівельники” бобри, і різні земноводні.

  Свята Гора Грабарка (Grabarka) опис, фото - Польща: Подляское воєводство


Спостерігати за тваринами і птахами в їх звичному місці існування можна тільки з туристичних пішохідних або велосипедних трас. Проте для любителів водних видів спорту по цьому парку часто організовують походи на байдарках. Сплав по річці Бебже займе близько тижня.

Для зручності мандрівників в заповіднику є декілька оглядових майданчиків, звідки можна зробити відмінні фотографії околиць.

Туристам, які обмежені в часі, можна порекомендувати за 1 день оглянути фортецю Осовец, розташовану на території парку. Пересуваючись по дерев’яних містках уздовж кріпосної стіни, мандрівники досягають оглядової вежі, а потім можуть відвідати музей, розташований у фортеці. Таким чином, вони відвідування природного і архітектурного пам’ятників.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap