10 +  Письмо редактору

8 головних тенденцій в туризмі в 2018 році


8 головних тенденцій в туризмі в 2018 році

Які новинки нас чекають цього року? Зараз дізнаємося. Експерти Booking. com проаналізували 128 мільйонів відгуків користувачів, опитали 19 000 мандрівників з 26 країн світу і спрогнозували основні тенденції подорожей в 2018 р.

8. На рубежі нових технологій

У 2018 р. нові технології виведуть “ефект присутності” на новий рівень, завдяки чому вибрати напрям для поїздки і житло стане ще простіший. Штучний інтелект і цифрові технології впливають на те, як користувачі готуються до подорожі, а також на те, яким воно буде.

Майже третина (29 %) туристів признається, що їм зручне, коли комп’ютер планує майбутню поїздку за них, грунтуючись на історії поїздок, а для половини не має значення, чи спілкуються вони із справжньою людиною або комп’ютером, – головне, щоб він відповідав на їх питання.

8 главных тенденций в туризме в 2018 3.jpg

64 % хотіли б пройти віртуальний тур по об’єкту розміщення перед бронюванням, а 50 % вважають, що пропозиції по організації поїздки, підібрані спеціально для них, мотивують вчинити бронювання. У 2018 р. технології ще більше полегшать вибір, що позитивно позначиться на враженнях гостей від поїздки.

  Втекти від Дня закоханих : куди поїхати одному на 14 лютого


7. Від мрії до реальності

У 45 % мандрівників є список місць, які вони обов’язково хочуть відвідати за своє життя, і 82 % в 2018 р. планують викреслити з нього принаймні один пункт. У новому році прагнення вчинити незабутні відкриття тільки ростиме – на чашах вагів з матеріальними цінностями і новими враженнями перевага на користь останніх. Наступного року мандрівники використовуватимуть будь-яку можливість для поїздок.

47 % респондентів в планують побачити одне з чудес світу. 35 % хочуть спробувати делікатеси місцевої кухні, 34 % – відправитися на райський острів. Також в 2018 р. мандрівники планують побувати на унікальному культурному заході, навчитися чомусь новому, вчинити тривалу поїздку на машині або потягу і відвідати віддалений куточок землі.

8 главных тенденций в туризме в 2018 4.jpg

6. Ретро знову в тренді

Окрім нових відкриттів, в 2018 р. мандрівників чекає повернення в улюблені місця дитинства. Третина туристів думає про те, щоб відвідати ті місця, де вони відпочивали, коли були маленькими.

Популярність таких напрямів обумовлена пов’язаними з нею ностальгією і відчуттям щастя. Сімейні свята викликають найтепліші почуття, спогади, що перевершують навіть, про перше кохання або домашніх тварин. Сентиментальнішими в цьому питанні виявилися миллениалы – 44 % опитаних у віці від 18 до 34 років хотіли б повернутися в улюблені місця дитинства. Їх друзі і знайомі точно дізнаються про такі поїздки з соціальних мереж: 60 % опитаних збираються розміщувати пости з подорожей щодня.

  Від вуличної їжі до ресторанів Мишлен : 2018 стане роком гастрономічних подорожей


5. Вплив масової культури

Натхнення для подорожей буквально витає в повітрі. При виборі напряму для поїздки можна грунтуватися на інтересах і перевагах – від культури і розваг до кухні і історії. У 2018 р. телепередачі, фільми, спортивні заходи і особливо соціальні мережі все більше впливатимуть на вибір.

З блогів або роликів на YouTube ідеї для поїздок почерпнуть 39 % мандрівників, а побачене по телевізору, в кіно або музичному кліпі вплине на 36 %. 22 % туристи поїдуть на масштабний спортивний захід – 43 % з них подумують провести літо на Чемпіонаті світу по футболу в Росії.

8 главных тенденций в туризме в 2018 5.jpg

У 2018 р. 29 % туристів мріють відвідати Хорватію, Іспанію і Ісландію, натхненні видами цих країн в серіалі “Гра престолів”. У Лондон хоче відправитися 21 % любителів серіалу “Шерлок” і 13 % серіалу “Корона”, в Нью-Йорк і на Манхеттен – 13 % глядачів “Мільярдерів”, в Лос-Анджелес – 10 % серіалу “Красені”.

Ось 7 місць, які ви просто зобов’язані відвідати, якщо є фанатом “Гри престолів”.

  У Эйлате відкриється новий аеропорт


4. На шляху до оздоровлення

Інтерес до велнес-туризму посилиться: в майбутньому році в оздоровчі поїздки збирається відправитися майже удвічі більше опитаних, чим в поточному (якщо в 2017 р. це був кожен десятий, то в 2018 р. – майже кожен п’ятий). Особливою популярністю користуватиметься піший туризм: в 2018 р. їм збирається зайнятися 56 % опитаних.

Серед інших видів відпочинку, які будуть цікаві мандрівникам, – поїздки на спа-курорты, велосипедні прогулянки, водний спорт, детокс-туры, йога-туры, біг і медитація. Популярність таких поїздок пояснюється прагненням людей отримати нові емоції і відчуття, а не тягою до матеріальних речей.

А ось 5 простих порад, які допоможуть не набрати зайвих кілограмів на відпочинку.

8 главных тенденций в туризме в 2018 6.jpg

3. Економічне чуття

З кожним роком мандрівники стають усе більш досвідченими, особливо в питаннях співвідношення ціни і якості. При бронюванні квитків і проживання значна частина людей керується їх вартістю, і в 2018 р. ця тенденція збережеться. Майже половина опитаних (47 %) враховуватиме курс обміну валют при плануванні подорожей, майже стільки ж респондентів (48 %) братимуть до уваги економічну ситуацію в країні, яку вони збираються відвідати. Хороша новина для представників сфери торгівлі полягає в тому, що третина мандрівників (30 %) планує робити більше покупок в магазинах duty free, а кожен четвертий (26 %) хоче відправитися в поїздку виключно з метою шопінгу.

  6 причин об'їхати південь Таїланду на велосипеді


Про те, як правильно користуватися системою такс-фри, читайте тут.

Туристи все частіше керуються власною інтуїцією: 57 % хочуть бути незалежнішими в плані подорожей, приймати самостійні рішення, шукати кращі пропозиції і складати власні плани поїздки. 44 % опитаних збирається користуватися для цього мобільними застосуваннями і іншими технологіями : наприклад, геолокацией, щоб дістатися до місця проживання, або програмами для планування дозвілля в поїздці.

Усі кращі застосування для самостійних туристів зібрані тут.

8 главных тенденций в туризме в 2018 7.jpg

2. Разом веселіше

2018-й стане роком групових подорожей. Кількість респондентів, які збираються відправитися в поїздку з друзями, збільшилася з 21 % до 25 %. Нових вражень іноді залежать не лише від місця, але і від компанії. Поїздки з друзями допомагають відволіктися від домашніх турбот, зняти стрес і познайомитися з культурами самих різних країн.

Групові поїздки також допомагають заощадити: четверо з десяти опитаних відмітили, що, подорожуючи з друзями, вони можуть зупинитися в дорожчих об’єктах розміщення.

1. Відчути себе місцевим жителем

У 2018 р. особливу популярність отримає приватне житло в оренду – і не лише серед мандрівників, які хочуть його забронювати, але і серед власників, які хочуть здати гостям свій дім або апартаменти. Кожен третій мандрівник вважав за краще б зупинитися саме в таких об’єктах розміщення, а не в готелях, а кожен п’ятий розглядає можливість здати своє житло в оренду на сайтах онлайн-бронювання.

  Kiss - kiss me: як Стамбул став котячим раєм


У власниках житла мандрівники хочуть бачити місцевих експертів – при цьому вони зовсім не повинні постійно супроводжувати гостя. Для 25 % опитаних важливі, щоб хазяїн міг порадити кафе, ресторани і інші цікаві місця в місті. У 2018 р. гості чекають, що хазяї будуть доступні для вирішення необхідних питань, але не нав’язливі (30 %), а 10 % опитаних вважатимуть за краще взагалі не взаємодіяти з ними.

8 главных тенденций в туризме в 2018 8.jpg


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap