10 +  Письмо редактору

Плани на вихідні: покинуті садиби Підмосков’я


Колись в цих стінах давали бали, приймали високопоставлених гостей і всіляко вели нормальний спосіб життя російської знаті. Сьогодні від багатьох старовинних садиб збереглися, у кращому разі, стіни, та і ті старі, але кожне з цих місць зберігає в собі історію.

Покинута садиба Пущино-на-Наре

Пущино-на-Наре – руїни справжнього палацу і колишній родовий маєток князів Вяземских. Садиба була побудована у кінці 18 ст. в стилі російського класицизму. Архітектурний ансамбль був палацом, флігелями, фонтаном перед парадним входом, а також величезним парком. Навіть по залишках минулої розкоші можна відновити в уяві, якою величною була ця будівля. Втім, не виключено, що у палацу станеться друге народження. Ймовірно, в майбутньому він буде відреставрований і стане елітним бутик-отелем. Планується, що усі будівлі, а також придворцовая територія будуть відновлені в первозданному виді. Наскільки це можливо, зрозуміло.

Як добратися: на електричці з Курського вокзалу до Серпухова (чи на автобусі від м. “Південна”), потім автобусом № 29 до Гавшино, зупинка відразу після залізничного переїзду.

  • Быково
  • Садиба Пущино-на-Наре під Серпуховым
  Чемпіонат світу по футболу 2022 в Катарі


Садиба Лиды і Зендиково в Каширі

Місто Кашира – цікаве сам по собі. Він один з найдревніших в Московській області, перші поселення датуються 1356 р. На вулицях Кашири збереглися особняки початку 19 ст. в стилі класицизму, а також дерев’яні будинки пізнішого періоду – кінця 19-начала 20 ст. Крім того, тут збереглася (правда, вже в зруйнованому виді) садиба Лиды, побудована в 1915 р. Вона розташована на березі Оки, куди прямо від розкішного колись парадного ганку ведуть масивні сходи.

Від садиби Зендиково, що належала спочатку князеві Барятинскому, залишилося і того менше. У кінці 19 ст. це був розкішний архітектурний ансамбль в стилі класицизму : величезний будинок з балконами оточував каскад ставків і сад. Сьогодні – це порослі травою руїни посеред дикого парку.

Як добратися: електричкою з Павелецкого вокзалу, часу в дорозі близько 2 годин.

Садиба Быково

Будівництво садиби Быково датується серединою 18 ст. Першим її хазяїном був генерал-губернатор Москви Михайло Михайлович Измайлов, а спроектував цей архітектурний ансамбль знаменитий в ті роки Василь Баженов. На території садиби, окрім палацу, входив також храм, парк, ставки, зимовий сад, грот і Ермітаж. Зараз від усієї цієї пишності збереглися тільки фундамент і пандуси у головного входу. Але Володимирська церква, також спроектована Баженовым в модному тоді готичному стилі, збереглася дуже добре.

  Москвичі бувають за кордоном в 2 рази частіше за жителів інших регіонів країни


Як добратися: електричкою від Казанського вокзалу до станції “Питома”, далі автобусами № 23 або № 39 до зупинки “Храм”; або oт м. “Bыxинo” автобусом № 424 до зупинки “Храм”.

быково, владимирская церковь , лестница и колокольня.jpg

Садиба Ярополец Чернышевых

Садибу Ярополец свого часу називали “Російським Версалем” – настільки масштабним і розкішним була архітектурна споруда в стилі французького неокласицизму. До 1917 р. воно належало роду Чернышевых і передавалося у спадок з покоління в покоління. Сюди заїжджала у гості сама імператриця Катерина II. Революція припинила цю добру традицію, і у будівлі садиби розташувалася сільська лікарня. Ну, а Велика Вітчизняна війна зовсім не залишила цьому маєтку шансів на відновлення – садиба була зруйнована практично повністю.

Як добратися: електричкою з Ризького вокзалу до станції “Волоколамск”, далі автобусом № 28 або № 39 до Яропольца.

  • Рай-Семеновское
  • Ярополец

Садиба Рай-Семеновское

Сіло Семеновское довгий час було родовим маєтком бояр Ордин-Нащокиных. Але тільки гофмаршал Павла I Олександр Петрович Нащокин, до якого воно у кінці 18 ст. перейшло у спадок, побудував тут розкішний архітектурний ансамбль. “Раєм” його назвав теж саме він, оскільки садиба вийшла дійсно райська. Будинок був оточений красивим парком, а також на території розташовувалася Спаська церква, побудована за проектом знаменитого архітектора Казакова. Вважалося, що мінеральні джерела, що б’ють недалеко від неї, здатні зціляти хвороби. Згодом навколо цих джерел був побудований санаторій, але і він до наших днів не дожив.

  Гід по фруктах Шри-Ланки


Нині збереглася лише частина будинку і парку, а також алея, що веде до будинку від воріт. Втім, навіть в зруйнованому виді виді ця садиба внесла свій вклад в мистецтво – в 1953 р. тут знімався фільм “На графських розвалинах”.

Як добратися: електричкою з Курського вокзалу до Серпухова, і звідти на автобусі № 35 або № 23 до станції “Сьяново-2”.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap