10 +  Письмо редактору

Чому під час зльоту і посадки літака просять піднімати шторки ілюмінатора?


Відкриття шторки ілюмінатора є частиною довгого процесу підготовки кабіни літака до аварійних ситуацій. У екіпажа є усього лише 90 секунд на те, щоб евакуювати усіх пасажирів у разі аварії. З невеликими поправками на розмір літака і кількість пасажирів процес евакуації займає однакову кількість часу. Тому для того, щоб укластися в ці самі 90 секунд, команда готує літак заздалегідь. Крім того, особливе значення мають місця, розташовані у аварійного виходу, – їх можуть займати тільки дорослі. Їм рекомендують ознайомитися з інструкцією по безпеці для того, щоб вони були готові допомогти екіпажу у разі надзвичайної ситуації.

Шторки ілюмінатора піднімають під час посадки і зльоту, оскільки ці етапи польоту вважаються найбільш небезпечними. Як відомо, найбільша кількість катастроф відбувається якраз під час зльоту і приземлення, тому пасажирів просять підняти шторки, привести сидіння у вертикальне положення, пристебнути ремені і так далі. У разі, якщо щось піде не так, команда встигне швидко зреагувати.

почему во время взлета и посадки самолета просят поднимать шторки иллюминатора?

Крім того, треба врахувати наступне:

  Чорний туризм. 13 найпопулярніших у світі місць, де помирали люди


– Пасажири цікаві. А це додаткові 100-300 чоловік, посадки, що спостерігають за процесом зльоту/, і готові вмить повідомити про те, що здалося ним дивним.
– У разі аварійної ситуації кожна секунда на рахунку. При піднятих шторках команда може легко бачити умови за бортом і приймати максимально вірні рішення відносно евакуації.
– У разі аварії люди мають бути підготовлені. Тому вдень відкриття шторок дозволяє пасажирам звикнути саме до такого освітлення. У разі аварійної евакуації у пасажирів не буде спонтанної зміни світлових умов в кабіні, що у свою чергу дозволяє уникнути тимчасового шоку. Те ж саме відноситься до перельотів в нічний час: шторки відкриті, а освітлення в кабіні приглушене. Це допомагає рятувальним службам зовні бачити, що відбувається усередині.
Правила, звичайно, можуть відрізнятися залежно від авіакомпанії, але у більшості випадків по інструкції вимагається, щоб шторки були відкриті.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap