10 +  Письмо редактору

Учені навчилися “читати” цілі пропозиції з думок людини


Читання думок є однією з найпопулярніших тем фантастичних творів. У різні часи це намагалися робити всілякі телепати, гіпнотизери і маги. Тепер настав час учених. І у них явно виходить краще! Наприклад, дослідники Університету Карнеги-Меллон навчилися “вичитувати” в думках людини складні пропозиції, ніби “Свідок кричав під час судового розгляду”.

Універсальна мова

Як їм це вдається?

Учені сканують мозок під час мислення, складаючи своєрідний “словник” мозкових реакцій на різні думки. Потім по цьому словнику вони намагаються зрозуміти думки людини зараз. Недавні дослідження, засновані на інноваційному використанні алгоритмів машинного навчання, показують, що блоки, з яких складаються складні думки, формуються різними підсистемами мозку і не засновані на словах.

ученые научились «читать» целые предложения из мыслей человека

Інакше кажучи, нейронні виміри мозку дозволяють говорити про універсальну мову для усіх людей, незалежно від національності: мозок у усіх працює однаково.

Учені відмічають, що одна з найдивовижніших властивостей мозку – поєднувати окремі поняття із складними думками, думати не про “банани”, а про те, що “я люблю вечорами є банани з моїми друзями”. Глибокі дослідження цього питання наблизили їх до розуміння того, з якої “цегли” складаються думки.

  Ексклюзивні знімки з борту найрозкішнішого літака у світі


Про що “кричить” мозок

У дослідженні повідомлення мозку намагалися “прочитати” за допомогою сканера ФМРТ, який пройшов певну машинну підготовку і вивчив багато алгоритмів. Для цього дослідники зібрали 240 пропозицій з декількох понять, наприклад, таких як “Свідок кричав під час судового розгляду”. Усі ці пропозиції складалися з 42 “цегли” для мозку, яка враховувала такі поняття, як людина, налаштування, розмір, соціальна взаємодія і фізичні дії.

ученые научились «читать» целые предложения из мыслей человека

Усі ці поняття формуються в різних частинах мозку, тому їх можна рахувати досить точно без зайвих перешкод. Дослідники дали семеро піддослідним прочитати складені пропозиції, фіксуючи шаблони, по яких активується мозок в кожному випадку. Коли вони прочитали 239 пропозицій, 240-і сканер зміг “зібрати” самостійно тільки на основі даних мозку : він зробив це правильно в 87% випадків.

Метод “збирання думок по шматочках” відкриває перед ученими нові горизонти. Тепер при скануванні не змащуватимуться сигнали від мозкових подій, що відбуваються практично одночасно. Наприклад, при читанні двох сусідніх слів в реченні. В майбутньому дослідники мають намір навчитися розшифровувати загальні теми, про які людина думає в певний момент, наприклад про геологію або скейтбординг. А результатом їх роботи стане мозкова карта усіх типів знань.

  13 місць в Південній Америці, де ти відчуєш усю потужність і велич природи© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap