10 +  Письмо редактору

Площа Марафор (Marafor) опис, фото – Хорватія: Пореч


площадь марафор
Фото: Площа Марафор

Фото і опис

Площа Марафор входить в обов’язкову екскурсійну програму, тому, опинившись в Порече, неможливо не побувати в цьому воістину унікальному історичному місці.

Розташована вона у кінці півострова, на території старого міста (сьогодні ця частина є за сумісництвом центром Пореча). Назва площі – Марафор – імовірно походить від слів “Марс” і “форум”, тобто по суті це “Марсов квадрат”. І дійсно, межі площі утворюють характерну для давньоримських площ форму квадрата.

Колись тут розташовувався храм Марса, від якого залишилися частини кам’яних колон і масивні кам’яні блоки. Окрім цього, тут був ще один язичницький храм, присвячений нептунові. Обидві архітектурні пам’ятки датуються I століттям нової ери. Недалеко від площі можна побачити Евфразиеву базиліку, Будинок Двох Святих, Романський будинок, палац Зукато і інші історичні будівлі.

Цікаво, що в римську епоху площа розташовувалася значно вище, про що свідчать фрагменти древньої бруківки і переконлива кількість будинків, які були побудовані тут без жодної основи, – вони розташовуються безпосередньо на тротуарі.

  Палац Зукато (Palaca Zuccato) опис, фото - Хорватія: Пореч


Один римський адмірал за свій рахунок відновив ряд старих об’єктів Пореча, а також почав будівництво нових. Невідомо, чи був він родом з Пореча або просто закохався в це дивовижне прибережне містечко. Так або інакше, але нова віха в історії міста пов’язана саме з ним.

Але не лише пам’ятки притягають туристів на площу Марафор. Тут розташовані численні коктейль-бары і джаз-клубы. Влітку музиканти нерідко виходять на відкриту веранду, що дає можливість насолодитися музикою усім мандрівникам, що прогулюються по площі.

Саме від площі Марафор починається знаменита вулиця Декуманус.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap