10 +  Письмо редактору

Архієпископський палац (Arcibiskupsky palac) опис, фото – Чехія: Прага


архиепископский дворец
Фото: Архієпископський палац

Фото і опис

На Градчанской площі Праги перпендикулярно до Празького граду розташований триповерховий палац, побудований в пишному стилі бароко, який називається Архієпископським. Красива світла будівля з переконливим балконом прямо над входом і цілим рядом фігурних вікон на верхньому поверсі було зведено в XVI столітті, правда, не на порожньому місці. До 1538 року на невеликому п’ятачку землі, яку зараз займає Архієпископський палац, тулилися відразу 8 будинків, що належать міщанам і купцям. Одного разу їх знесли і побудували резиденцію для Флоріана Гриспека – фаворита імператора Фердинанда I. Проте улюбленець правлячої особи чомусь в нім не ужився. Через всього декілька десятиліть будівля переходить у власність архієпископа Антонина Бруса і відтоді стає його постійним місцем проживання, а також офіційною резиденцією усіх архієпископів чеської столиці.

Палац багато разів піддавався перебудовам. Свого сучасного вигляду він набув у кінці XVIII століття. Тоді ж була зроблена переробка усіх внутрішніх інтер’єрів. На першому поверсі створили Тронний зал, де проводилися усі офіційні заходи. Його стіни досі прикрашають численні портрети усіх празьких архієпископів, по них можна вивчати історію як Праги, так і церкви.

  Празький ботанічний сад (Prazska botanicka zahrada) опис, фото - Чехія: Прага


Третій поверх теж перетворили до невпізнання. Там з’явилася ціла анфілада кімнат, декорованих у французькому стилі і прикрашених пишними світильниками, розкішними люстрами, безцінними гобеленами, найкрасивішими панелями, антикварними лакованими меблями.

У дворик, що примикає до палацу, не пускають, але його можна побачити з садів “На баште”.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap