10 +  Письмо редактору

Венеціанська фортеця Фортецца (Fortezza of Rethymno) опис, фото – Греція: Ретимно (о. Кріт)


венецианская крепость фортецца
Фото: Венеціанська фортеця Фортецца

Фото і опис

Фортецца – це венеціанська фортеця в місті Ретимно на острові Кріт; знаходиться майже в центрі старого міста. Величезне вражаюче спорудження Фортеццы має багатовікову історію. Фортецца видно з будь-якого куточка міста, а з самої фортеці відкривається приголомшливий вид на Ретимно і західне узбережжя.

Фортеця розташована на пагорбі Палиокастро (Старий замок). Існує версія, що в древні часи цей пагорб був маленьким островом, але вузький канал, який розділяв Палиокастро і Кріт з часом висох і пагорб став частиною великого острова. Ймовірно, в римський період тут розміщувався древній акрополь з храмами Аполлона і Артеміди, хоча достовірних доказів цьому знайдено не було. В ті часи Ретимно був незалежним містом з власним карбуванням монети, але не особливо могутнім. У візантійський період (10-13 віків до н. е.) тут розташовувалося невелике поселення, обнесене стіною, Каструм Ретими, що називалося, або Кастел Веккио. Пізніше венеціанці назвали його Антико Кастел (Старий замок).

Венеціанці, як морська держава, збиралися побудувати невелику гавань і використати Ретимно як укриття або проміжну базу між Іракліоном і Ханьей. З часом місто виросло, і з’явилася необхідність у будівництві нових оборонних укріплень. Турецька загроза і розвиток артилерії після винаходу і широкого використання пороху в першій половині 16 віків змусило Венецію серйозно підійти до організації військової оборони Кріта. Було прийнято рішення побудувати стіни за проектом венеціанського архітектора Микеле Санмикели.

  Мечеть Нерантзе (Nerantze Mosque) опис, фото - Греція: Ретимно (о. Кріт)


Перший камінь у фундамент був закладений 8 квітня 1540 року, але будівництво завершили тільки до 1570 року. Стіни Ретимно були тільки видимістю захисту, і, на жаль, були недостатньо міцні, щоб витримати напад корсарів Улуджи Али. У 1571 році він напав на Ретимно на 40 галерах і повністю зруйнував місто. Ця подія продемонструвала необхідність ефективнішого зміцнення. Було вирішено побудувати фортецю, яка могла б вмістити усі спорудження Ретимно. Пагорб Палиокастро визнали найбільш придатним місцем, і почалася робота над фортецею Фортецца. Будівництво почалося 13 вересня 1573 року. Стіни і громадські будівлі були завершені вже до 1580 року.

Після закінчення робіт стало очевидно, що на території фортеці бракує місця для приватних будинків і Фортецца була оголошена громадським місцем, яке може бути використане у разі загрози нападу. Найімовірніше венеціанці планували будівництво фортеці не для захисту місцевих жителів, а для використання у своїх особистих потребах. У Фортецце розмістився венеціанський гарнізон і адміністрація. По суті, Фортецца ніколи і не була особливо безпечною спорудою, оскільки був відсутній зовнішній рів або контрфорси (стіни були низькими без достатньої підтримки) з боку суші. Також гавань Ретимно була занадто мала для венеціанських галер. Таким чином, фортеця служила адміністративним цілям і тимчасовим притулком для місцевих жителів, що покинули свої доми за її межами.

  Маяк (Lighthouse) опис, фото - Греція: Ретимно (о. Кріт)


Ретимно здався туркам в 1646 році. Собор Святого Миколая був перебудований в мечеть Ибрагим-хана. На південній і східній стороні фортеці були побудовані будівлі для турецького гарнізону і адміністрації. На рубежі 20-го століття на території фортеці було багато житлових будівель. Після Другої Світової Війни жителі Ретимно почали переселяться за стіни фортеці.

З часом усі напівзруйновані будівлі (в основному турецького походження) були знищені. Майже 20 років знадобилося для відновлення фортеці. Сьогодні ми бачимо Фортеццу майже такою, якою вона була при венеціанцях. Ця монументальна споруда є візитною карткою міста.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap