10 +  Письмо редактору

Історико-археологічний заповідник “Сборяново” опис, фото – Болгарія: Русові


историко-археологический заповедник «сборяново»
Фото: Історико-археологічний заповідник “Сборяново”

Фото і опис

Історико-археологічний заповідник “Сборяново” розташовується на берегах річки Крапинец між населеними пунктами Свештари і Малык-Поровец. Він складається з 140 історичних об’єктів: святилищ, усипалень і поселень, які існували на території Болгарії з давніх часів.

Одним з найцікавіших об’єктів на території “Сборяново” вважається виявлена в 1982 році царська гробниця недалеко від поселення Свещари. Вона була знайдена під час розкопок Гинина кургану (Східний курган некрополя), спорудження якого учені відносять до початку III ст. до н. е. і називають об’єктом, що має вагому археологічну цінність. Завдяки художній прикрасі і унікальній архітектурі цей пам’ятник внесений в список ЮНЕСКО Світової культурної спадщини (1985 р.).

На початку XVII ст. на цій території був побудований будинок молитви дервішів, оскільки земля, на якій він був зведений, вважалася священною для народів і племен, що населяли її близько 2000 років тому. З усіх будівель краще всього зберігся склеп Демира Баби (мусульманського святого), а також жертовник, розташований у внутрішньому дворі будинку молитви. Відвідати цей об’єкт може будь-який охочий, впродовж року у світлий час доби.

  Церква Михайла Архангела опис, фото - Болгарія: Русові


Ще однією відомою на весь світ пам’яткою заповідника “Сборяново” є древня столиця одного з фракійських племен – Гелис. Місто Гелис було побудоване у кінці IV в до н. е., його площа складала більше 10 га.

Кам’яний пагорб (Камен-Рид) – святилище кам’яної епохи, яке було побудовано з метою принесення жертв богові Сонця. Сьогодні будь-який охочий може дістатися до Кам’яного пагорба путівцем, який починається перед турбазою “Ахинора”.

Ще один унікальний об’єкт, знайдений на території Сборяново, вивчається ученими і сьогодні. Він представляється собою напівзариті в землі представницькі, господарські і житлові будівлі. Під час останніх розкопок на території цього архітектурного ансамблю була знайдена каплиця. Дослідницькі роботи тривають.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap