10 +  Письмо редактору

Пантеон Відродження (Pantheon of National Revival Heroes) опис, фото – Болгарія: Русові


пантеон возрождения
Фото: Пантеон Відродження

Фото і опис

Братська могила болгарських національних героїв – борців за свободу країни від турецьких загарбників знаходиться в місті Русові. Пантеон діячів болгарського національного Відродження був відкритий 28.02.1978 в день століття звільнення Болгарії від багаторічного ярма осман. Побудований на місці зруйнованої церкви Усіх Святих.

Площа монумента складає 4456 квадратних метрів. Усередині встановлена велика кількість надгробків і статуй, вічний вогонь горить під куполом, покритим позолотою.

У Пантеоні розташовані 39 могил найвідоміших подвижників визвольного руху. Серед них Атанас Узунов, Олімпій Панів, Тома Кирдиев, Любен Каравелов, Захар Стоянов, Ангел Кынчев, Стефан Караджа, Нікола Обретенов. Тут знаходиться могила Тонкі Обретеновой, яка давно набула міфологічних рис і є символічною матір’ю болгарської свободи. На стінах висічено 453 імена революціонерів і ополченців. Крім того тут покояться останки перших учителів Русові, які займалися просвітницькою і науковою діяльністю в 18-19 повіках, серед них Цаня Гинчев, Даскал Драгни, Даскал Тоні, Нил Изворов, Драган Цанков.

При Пантеоні в 2000 році була зведена каплиця. Також тут працює музейна експозиція, що представляє документальні пам’ятники того часу. Охочі можуть придбати сувеніри і інформаційні матеріали.

  Будинок-музей "Битва на Русові" (Kaliopa House) опис, фото - Болгарія: Русові


Пантеон героїв національного Відродження є частиною культурної і історичної пам’яті міста і входить в лист ста національних болгарських туристичних об’єктів. Знаходиться на площі Відродження.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap