10 +  Письмо редактору

Великий Санкт-петербурзький державний цирк опис, фото – Росія – Санкт-Петербург: Санкт-Петербург


большой санкт-петербургский государственный цирк
Фото: Великий Санкт-петербурзький державний цирк

Фото і опис

Великий Санкт-петербурзький державний цирк розташований на Фонтанке. Це – один з найбільш старих цирков і перший стаціонарний кам’яний цирк в Росії.

Дерев’яна будівля цирку була зведена в 1867 р. за проектом П. П. Мижуева і Р. Би. Бернгардта в центрі Манежної площі. Будівництво велося Карлом Гинне. 26 грудня 1867 р. відбулося перше представлення цирку, в якому виступала сестра До. Гинне Вильгельмина. У 1875 р. її чоловік Гаэтано Чинизелли (дресирувальник коней і наїзник, голова циркової сім’ї) отримав дозвіл на будівництво стаціонарного кам’яного цирку у Симеоновского моста в Інженерному сквері (перед Михайлівським замком). Саме тут з 1827 р. розташовувався цирк Турнера. Будова простояла на цьому місці до 1842 г, коли унаслідок ветхості воно було зламане.

Перший кам’яний стаціонарний цирк відкрився 26 грудня 1877 р. Його будівля побудована за проектом В. А. Кенеля і є унікальною у своєму роді технічною спорудою, яка виконана на основі передових для того часу інженерних технологій. При зведенні куполу з прольотом 49,7 м уперше у світі не застосовувалися підтримувальні купол внутрішні колони, що дозволило створити незвичайний просторовий ефект. Згодом це нове технічне рішення отримало широке застосування при зведенні подібних споруд.

  Свято-Иоанновский монастир на Карповке опис, фото - Росія - Санкт-Петербург: Санкт-Петербург


Внутрішнє оформлення цирку було виконане з особливою розкішшю. У убранні залу для глядачів поєднувалися золото, малиновий оксамит і дзеркала. Місця в партері і ложі були розраховані на 1,5 тис. чоловік, наповнюваність залу іноді досягала 5 тис. глядачів. Артисти, що бачили під час своїх європейських гастролей немало цирков, назвали петербурзький цирк одним з найкрасивіших в Європі.

Цирк Чинизелли незабаром увійшов до числа основних петербурзьких пам’яток і зайняв місце первинної організації масових видовищ в столиці.

Жоден цирковий сезон не пройшов тут без постановки пишно оформленої пантоміми – циркового спектаклю з красивою феєрією. У 1892 р. уперше петербурзькі глядачі побачили водяну пантоміму. У цирку Чинизелли також демонструвалися різноманітні технічні нововведення.

Після того, як в 1919 р. останній власник цирку Сципионе Чинизелли покинув Росію, обов’язки по керівництву перейняв на себе “Колектив працівників цирку”, а будівля перейшла у володіння держави. З того часу будівля зазнала численні зміни. Багато що, як в зовнішньому вигляді цирку, так і в його інтер’єрі було втрачено. А в ході реконструкції 1959-1962 рр. був повністю знищений декор лицьового і бічних фасадів.

  Левовий пішохідний міст опис, фото - Росія - Санкт-Петербург: Санкт-Петербург


Першим директором вже радянського Ленінградського цирку став діяч циркового мистецтва, видатний артист і режисер, Вільямс Труцци.
До 1935 р. в Ленінградському цирку гастролювали як радянські артисти, так і європейські циркові зірки : Карл Коссми, дресирувальники Тогарэ, капітан Валь, атлетка Сандвина, ілюзіоніст Кефало, музичні клоуни Баррасета і інші.

Війна перервала творчу діяльність артистів цирку. Новий сезон відкрився в листопаді 1944 р. В післявоєнних циркових програмах брали участь : гротеск-наїзниця Валентина Лерри, повітряні гімнасти Степан Разумов і Поліна Чернега, повітряні еквілібристи на “семафорі-гігантові” сестри Кох, Олександр Корнілов з атракціоном “Слони і танцівниці”.

Програма відкриття сезону 1946-47 рр. була підготовлена новим художнім керівником Ленінградського цирку Венециановым Г. С. Його багата художня фантазія і знання специфіки цирку дозволили йому успішно ставити як окремі номери, так і цілі тематичні представлення (“Цирк звірів”, “Жінки – майстри циркового мистецтва”, “Карнавал на льоду”, “Свято на воді” та ін.). Особливо плідною була його діяльність в кінному жанрі і клоунаді.

З 1965 по 2008 рр. головним режисером цирку був А. А. Сонин. Ним здійснені більше 150 постановок, в т. ч. інсценувань творів А. П. Чехова і А. С. Пушкіна; тематичні представлення: до 100-річчя Ленінградського цирку – “Парад-але, до 120-річчя Санкт-петербурзького цирку – “Будинок без кутів”, до 300-річчя Петербургу -” Забавний маскарад”; новорічні дитячі представлення.

  Особняк Румянцева опис, фото - Росія - Санкт-Петербург: Санкт-Петербург


Зараз головний режисер цирку – В. П. Саврасов, оркестром керує Заслужений артист Росії С. С. Чебушов, директор цирку – Г. П. Гапонов


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap