10 +  Письмо редактору

Парк Липки опис, фото – Росія – Приволжя: Саратов


парк липки
Фото: Парк Липки

Фото і опис

Парк “Липки” – одне із старих і найкрасивіших місць Саратова, що започаткував сучасний центр міста. Закладка саду була розпочата в 1825 році навколо собору Олександра Невского, що добудовується. Висадивши понад тисячі саджанців липи і обгородивши дерев’яною огорожею, парк назвали “Александровским бульваром”, а в простолюдді ласкаво – “Липки”. І хоча біля воріт саду висіла табличка “вхід нижнім чинам і собакам заборонений”, алеї парку стали улюбленим місцем людей різних станів.

З 1850 по 1860 роки під керівництвом градоначальника Масленникова в парку з’явилися зручні альтанки, лавки, встановили освітлювальні гасові лампи, а також були вимощені доріжки і розбиті клумби.

Назва Липки так пришлися по серцю городянам, що в 1876 році затвердилася офіційна назва парку – Липки.

У 1908 році в майстернях Александровского ремісничого училища виготовили ковану огорожу із заліза по ескізах художника С. Чехонина, в орнамент включена гербова осетрова риба (зараз відновлена і виставлена в центральному фонтані парку). У 1906-1909 роках гасове освітлення в парку було замінене на електричне. У 1930-і роки після зносу кафедрального собору Олександра Невского, пустир, що утворився, віддали під будівництво стадіону “Динамо”.

  Парк Липки опис, фото - Росія - Приволжя: Саратов


З 1995 року парк Липки має статус об’єкту історичної і культурної спадщини Федерального значення. У 2004 році на ювілей парку був закладений меморіальний камінь і заробив скляний фонтан Глобус.

Зараз в Липках на радість дітворі і батькам працює дитячий майданчик з атракціонами. Можна посидіти в затишних кафе і подихати свіжим повітрям на кованих під старовину лавках. Також є бібліотека з читальним залом і шаховий клуб.


© 2019 Поради мандрівникам
При повному або частковому відтворенні інформації заборонено.
sitemap